Sahte Manchester United FAN tokeni, Elon Musk şakasının ardından yükseldi

Elon Musk, Twitter’da Manchester United satın alma konusunda şaka yaptı. Sahte bir Manchester United fan tokeni, tweet’ten sonra 30 kat arttı. İnsanlar bunun futbol kulübü ile hiçbir şekilde bağlantılı olmadığını bilmesinde fayda var.

Manchester United FAN token nedir?

Bu Manchester United hayranları için şok edici bir haber olacak. Birisi efsanevi kulübün sahte bir taraftar tokenini yarattı. Daha da ilginç olanı, Elon Musk’ın Twitter’da Manchester United’ı satın almakla ilgili bir şaka yapmasının ardından %3000 oranında artması. Bu kripto paranın adı MUFC ve hiçbir şekilde Premier Lig kulübü ile ilişkili değildir.

Resmi olmayan Manchester United fan tokeninin taraftarlar tarafından yaratıldığına inanılıyor. Bu tokenin sahiplerinin kulüp kararlarını etkileme gücüne sahip olacağına dair yanlış iddialarda bulundular. Kripto paranın yaratıcıları ayrıca Kasım 2021’de 10 Milyar MUFC’den oluşan bir airdrop yayınladı. Twitter’da hesaplarını takip edecek her bireye 10.000 tokenlik bir hediye sözü verdiler. Bu, sahte tokenin fiyatının 1 USD’ye yükselmesine neden oldu.

Ancak dijital varlık sahte olduğu için Kasım ayındaki yükselişten sonra %100 düştü. Tesla CEO’su bu tweet’i atana kadar varlık hiç konuşulmuyordu. Kripto para, anka kuşu gibi küllerinden yükseldi ve büyüleyici bir yüzdeyle yükseldi. Elon Musk , bir yoruma yanıt vererek şakayı doğruladı.

Elon Musk şakasından Manchester United hisseleri ve Tezos yükseldi

Bu yaramaz gösterinin aslında Manchester United ile bağlantılı varlıklar üzerinde bazı olumlu etkileri oldu. MANU hisse fiyatının %1,97 yükselmesine yardımcı oldu. Şu anda Red Devils ile ortak olan Tezos, piyasa değerinde 138.85 Milyon Dolarlık bir artış gördü. Bu kötü şaka ayrıca rakip kulüp Manchester City’nin tokeninde %14 artışa neden oldu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz