Ripple (XRP) fiyatı neden yükseliyor?

XRP’nin fiyatı 7 gün içinde neredeyse %60 artarak Cuma günü 0,50 doları aştı. Ripple’ı ve dijital tokenini ABD borsa gözlemcisi ile karşı karşıya getiren davada yakında bir hakimin karar vermesi bekleniyor.

Geçen hafta tüm kripto para birimleri, özellikle Birleşmenin ardından %20 değer kaybeden Ethereum (ETH) düşüş eğilimindeyken, Ripple (XRP) aynı dönemde %27 arttı. XRP fiyatındaki artış farklı faktörlerle açıklanabilir. Bunun ana nedeni, büyük olasılıkla Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davadaki son gelişmeler.

2020’de Amerikan finans polisi tarafından Ripple ve 2 liderine karşı, onları SEC’e göre güvenli olmayan menkul kıymetler olarak sınıflandırılan XRP tokenlerini satmakla suçlayarak yasal bir savaş başlatıldı.

Bugün her iki taraf da sulh hakiminin bir karara dayandırmak için gerekli unsurlara sahip olduğunu düşünmektedir. Ve bazı tüccarlar, Brad Garlinghouse başkanlığındaki firma için bir zafere bahse giriyor ya da en azından bunu bir yatırım fırsatı olarak görüyor.

Bir hafta boyunca, XRP coin fiyatı yaklaşık %60 artış kaydetti ve bu sabah 0,55 doları aştı. Bu makalenin yayınlandığı sırada, 24 saat içinde %19 artışla 0,50 dolar civarında seyrediyor.

Ripple – SEC: Nihai karar Aralık 2022’de mi?

Son günlerde iki taraf arasındaki çekişmenin başka bir boyuta taşındığı görülüyor. Gerçekten de savunma avukatı James K. Filan’a göre, Ripple Labs 18 Eylül’de özet karar için bir dava açtı. Bu yasal prosedür, mahkemenin yargılama emri vermek yerine, halihazırda sağlanan unsurlar temelinde nihai bir karar vermesi anlamına gelir. XRP varlığının sınıflandırılması için Aralık ortasına kadar bir karar verilebilir.

Ripple çevresindeki bu olumlu dalga ve Garlinghouse’un müdahalesi XRP üzerinde gözle görülür bir etki yarattı. En azından XRP tokeninin son birkaç gündür piyasadan büyük ölçüde daha iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Geçen haftaya odaklanıldığında, XRP fiyatı %55’in üzerine çıktı. Sırasıyla %3 ve %9’luk kayıplar kaydeden Bitcoin ve Ethereum’un performansıyla büyük ölçüde tezat oluşturan bir artış . Bu keskin yükseliş, XRP projesinin kapitalizasyon açısından BUSD stablecoin’ini geçmesini de sağladı.

XRP fiyat tahminleri ve yorum

Her iki durumda da, tüccarlar önümüzdeki günlerde veya haftalarda XRP fiyatını görecekler. 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki son hareket de varlığın fiyatı için olumlu. XRP de 0,50 dolarlık psikolojik eşiğin üzerinde birkaç gün kalırsa, bu aynı zamanda satın alma dalgalarını teşvik etmeye de yardımcı olabilir.

Uzun vadede, bir yükseliş trendi ortaya çıkıyor gibi görünüyor. WalletInvestor’dan alınan verilere göre, XRP tokeni 3 yıl içinde 1 dolar eşiğini geçebilir. DigitalCoinPrice ise bunun 2023 gibi erken bir tarihte gerçekleşeceğini düşünüyor. Platform ayrıca tokenin 2025 yılına kadar 2 doları aşacağını tahmin ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz