Ripple (XRP) Nasıl Bir Potansiyele Sahip ?

Ripple (XRP), halihazırda Ripple sistemlerini kullanan CBW Bank dahil olmak üzere birçok büyük bankanın ve kurumsal bankacılık sisteminin dikkatini çekmiştir. Yeni adaylar, her ikisi de Ripple ile operasyonlarını ilerletmek isteyen Santander Bank ve UniCredit. XRP’nin arkasındaki teknoloji, çeşitli platformları birbirine bağlayabilir ve onlar için otomatik komut dosyaları oluşturabilir. Muazzam büyümeye rağmen, Ripple hala Bitcoin’den daha kararlı. Bunun nedeni çoğunlukla aşağıda listelenen kuruluş içindeki temel süreçlerdir.

Temel olarak, Ripple’ın ana arzusu, kurumlar için küresel bir finansal lider olmaktır. Şu ana kadar dünyanın her yerinden 75 banka platformu günlük operasyonlarında kullanıyor. Ripple’ın arkasındaki ağ bu ölçekte büyümeye devam ederse, XRP’nin fiyatı da buna göre artacaktır.

Ripple’ın teknolojisi çok farklı. Geleneksel kavramların çoğundan daha hızlı ve anında sınır ötesi ve uluslararası para transferleri sağlar. Maliyeti 20$ ile 60$ arasında değişen ve 1-3 iş günü süren standart SWIFT banka havaleleri ile karşılaştırıldığında, Ripple’ın arkasındaki süreçler arasında hızlı işlem süreleri, ucuz işlem ücretleri (işlem başına 0,004$) ve şeffaflık ve ek özellikler ekleyen devrim niteliğindeki blok zinciri teknolojisi bulunuyor.

Tüm bunlar Ripple’a (XRP) parlak bir gelecek sağlıyor ve şirketi blok zinciri ödeme alanında lider olarak konumlandırıyor. XRP’nin şu anda en büyük on kripto para biriminden biri olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, gelecekte çok büyük şeyler bekleyebiliriz. Bundan yararlanacak ana kuruluşlar, Ripple’dan birçok yönden yararlanacak olan bankalar olacaktır. Sonuç olarak, fayda, herhangi bir pahalı ücreti unutacak ve Ripple tarafından sunulan ucuz modele güvenecek olan kullanıcılar tarafından da görülecektir.

Ripple Yatırımı Kazandırır mı ?

Geçmişte 4 doların üzerine çıkmayı başarsa da XRP’nin şu anki değeri 1 dolar civarında takılıyor. Ripple kaç Türk Lirası diye merak ediyorsanız, sitemiz üzerinden hem dolar bazlı hem de Türk Lirası olarak fiyatları takip edebilirsiniz. Ripple TL fiyatı için güncel grafiğimiz anlık olarak güncellenmektedir.

Şimdi ana konumuza dönebiliriz, Ripple geleneksel bir dijital para birimi değil, ödeme sistemlerinde ve nasıl çalıştıklarında devrim yaratmanın bir yolu. Bu nedenle, XRP hala sağlam bir kripto para birimi olarak görülüyor. XRP’nin gelecekte yükselmesinin üç ana nedeni şunlar olabilir :

  1. Ripple İşlem Protokolü : Para transferinin yorucu bir süreç olduğu zamanlarda, Ripple, Ripple İşlem Protokolünde kullanılabilecek XRP kripto para birimi ile devreye girer. Protokol sadece dijital para birimlerini değil, aynı zamanda para ve bilgiyi de taşımak için kullanılabilir. Kısacası, Ripple tüm süreci basitleştirir ve dijital bir kanal aracılığıyla parasal bir ödeme yapar. Ortaçağ yöntemine benzer şekilde, para aslında asla el değiştirmez. İnsanlar herhangi bir tehdide açık olmayan güvenli bir kanala erişebilir.
  2. Bankaların “En İyi Arkadaşı” : Ripple bankalarla rekabet etmeye çalışmıyor, aslında XRP bu kurumların en iyi arkadaşı. Bankalar zaten devrim niteliğindeki yönü ve hızlı işlem süreleri nedeniyle teknolojiye adım atıyor ve teknolojiden yararlanıyor. Bu, bildiğimiz şekliyle finansal sistemi basitleştirmenin önemli bir yolu olarak görülüyor. Potansiyel olarak daha büyük bir Ripple değerine ve artan XRP fiyatına yol açıyor. Ripple’ın arkasındaki destekçiler, finans sektöründe saygı duyulan ve Airbnb, BuzzFeed, Facebook, Twitter ve Snapchat gibi girişimlere katılımlarıyla tanınan Andreessen Horowitz, FF Angel IV ve Lightspeed Venture ve diğerlerinin isimlerini içeriyor.
  3. Takım (Yatırımcılar) : Ripple’daki ekip biz konuşurken büyüyor. İş dünyasında başarının büyük bireylere dönüştüğü bir sır değil. Ripple için bu şekilde yerleşmek ABC kadar kolaydı. Kurucuları hızla birçok risk sermayesi sahibini ve büyük yatırımcıyı kendine çekti. Ripple, sadece bir finansman turunda bu şekilde 55 milyon dolarlık risk sermayesi elde etti. Aynısı, dünyanın en popüler üçüncü kripto para birimi olan tokeni için de beklenebilir.

Bu nedenle, Ripple’a yatırım yapmaya başlamanın en iyi yolu, şu anda iyi bir fiyata ve her zaman daha fazla yükselme potansiyeline sahip olan XRP tokenini satın almaktır. Makalemizde yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, sizlere faydalı bilgiler vermek amacıyla hazırlanmıştır. Yatırımlarınızı kendi araştırmanız ve fikirleriniz doğrultusunda yapmanız en sağlıklı olanıdır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments