Potansiyeli Olan En iyi 5 DeFi Protokolü

Merkezi olmayan finans (DeFi) dünyası yüksek getirili, potansiyelli projelere yeni bir kapı açtığından, geleneksel düşük getirili üretim fırsatları için başka seçeneğin olmadığı günler geride kaldı. İstatistikler, DeFi’de kilitlenen toplam değerin, 2021’de birden fazla blok zincirinde 274 milyar dolarlık bir rekora ulaştığını gösterdiğinden, DeFi alanındaki büyüme olağanüstü oldu. Bu istatistikler, DeFi’nin devasa değerine işaret ediyor.

Bugün var olan DeFi protokollerinin sayısı ise, çoğu Ethereum üzerine kurulu olan DeFi Prime’a göre 225 civarında seyrediyor. Ancak diğerlerinin yanı sıra DeFi Prime, DeFi Pulse gibi sitelerdeki sayılar yalnızca bu platformlara kaydolan DeFi protokollerini takip eder. Gerçek rakamların çok daha yüksek olması muhtemeldir. Aynı zamanda, birçok yeni DeFi protokolü piyasaya giriyor ve bu da ortalama bir kripto kullanıcısının en yüksek getiri potansiyeline sahip DeFi projelerini seçmesini zorlaştırıyor. Bu yüzden okuyucularımızın işini kolaylaştıracak bir liste hazırladık.

Aave

Aave, DeFi alanındaki en tanınmış isimlerden biridir. DeFi Pulse’a göre şu anda 10.7 milyar dolar civarında seyreden, kilitlenen toplam değer açısından üçüncü en büyük DeFi platformu.

Orta düzeyde DeFi verimi arayan herkes, marka değeri nedeniyle otomatik olarak Aave’yi seçecektir. Kripto para birimlerindeki mevduatlarda elde edilen getiri %0.02 APY ile %10.48 APY arasındayken, stabilcoinlerde getiri %5,6 APY’ye kadardır.

Yüksek riskler ve belirsizliklerle uğraşmak istemiyorsanız, Aave’ye göz atmalısınız.

DeFi Platformları için işinize Yarayacak 7 Araç

Fringe Finance

Bugün 300 milyondan fazla kripto kullanıcısı var ve bunların çoğunun Bitcoin, Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinden daha küçük kripto para birimlerine sahip olması muhtemel. Yine de, bu küçük kripto sahipleri, kripto varlıklarını teminat altına alarak kredi almak için sınırlı seçeneklere sahiptir. Bunun nedeni, hiçbir büyük oyuncunun küçük kripto para birimlerini teminat olarak kabul etmemesidir.

Finansal ihtiyaçlar sırasında, küçük sermayeli tokenlerin yukarı yönlü potansiyeli göz önüne alındığında, hiçbir kripto kullanıcılarının yapmak istemeyeceği bir şey olan varlıklarını satmaktan başka bir seçeneği kalmıyor. Eskiden Bonded Finance olan Fringe Finance bunu tamamen değiştirdiği için, küçük çaplı kripto sahipleri artık satmaya gerek duymayacak.

Fringe Finance, kripto projelerinin tokenlerini platformunda desteklenen teminat listesine eklemek için bir teklif sunmasına izin vererek bunu yapıyor. Daha sonra teklif yasal süreçten geçecek ve uygun bulunursa Fringe ekibi tarafından onaylanacak ve risk faktörüne göre kategorilere ayrılacaktır.

Aynı zamanda yüksek verim arayan kullanıcılar için çekici bir platformdur. Çok yakında Fringe Finance, kullanıcılara geçici de olsa inanılmaz yield farming fırsatları sunacak. Bir borç veren olmak için Fringe Finance platformunda tokenleri stake eden kullanıcıları içerebilir ve karşılığında, FRIN token şeklinde getiri ödülleri alacaklardır.

Yenilikçi konsepti ve mekanizmasıyla Fringe Finance, DeFi kredi alanını demokratikleştirmek için burada. Yüksek riskli küçük sermayeli kripto para birimi sahiplerinin katılmasına ve yüksek getiri elde etmesine izin verdiği için, oyunun kurallarını değiştiren bir DeFi projesinin tanımıdır. Kısacası, Fringe Finance, günümüzün en umut verici DeFi protokollerinden biridir.

Symbiosis Finance

Çok zincirli dünya yaklaşıyor ve onu durdurabilecek hiçbir şey yok. Bu, blok zinciri alanının geleceğidir, ancak büyümesinde bir sorun teşkil edebilecek önemli nokta, likidite eksikliğini çözmek. Symbiosis Finance’in giriş yaptığı yer burasıdır. Symbiosis’in yaptığı şey, şu anda var olan neredeyse tüm büyük blok zincirlerine likidite getirmesi ve esasen bir çeşit blok zincir meta verisi oluşturmasıdır.

Ana ağ lansmanının arifesinde Symbiosis, DeFi kullanıcılarına yüksek getiri elde etme fırsatı sunan $SIS farming de başlattı. Symbiosis’in çözümlerinin devasa potansiyeli göz önüne alındığında, yield farming, ona kesinlikle yüksek verim potansiyeline sahip en iyi DeFi protokolleri listesinde bir yer veriyor.

Fork Finance

Fork Finance kendisini “Binance Akıllı Zincirde DeFi Fabrikası” olarak adlandırıyor. Şimdi, buradaki doğal soru, neden Binance Akıllı Zincir? Birincisi, Binance Akıllı Zinciri, Ethereum blok zincirinin bugün karşılaştığı diğerlerinin yanı sıra ölçeklenebilirlik sorunları, işlem maliyetleri gibi sorunlardan muzdarip değildir. İkincisi, BSC ağı, üzerinde uzun bir DeFi protokolleri listesi oluşturulduğundan, çevresinde harika bir topluluk geliştirdi. Binance Smart Chain’deki DeFi projelerinin TVL’si ise 13 milyar doların üzerinde ve bu da onu DeFi etkinliği açısından üçüncü en büyük blok zinciri ağı yapıyor.

Fork Finance’in platformu aracılığıyla oluşturduğu herhangi bir DeFi protokolü, büyümesini hızlandırmak için yield farming modelinden yararlanacaktır. İlginç bir şekilde, Fork Finance, ilk DEX teklifi ile ilk farming teklifinin bir kombinasyonu olan İlk DeFi farming Teklifini (IDFO) sunan Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen ilk DeFi projesi olacak.

Harmony Ekosistemindeki En iyi DeFi Protokolleri

Fork Finance hizmetini üç aşamada başlatacak. İlk aşamada sermaye aşılayacak, ikinci aşamasında ise Fork Finance kullanıcıları karşılığında FORK tokenları alıp kazanabilecek ve bu da onu yüksek getirili kazanç fırsatları arayan kullanıcılar için çekici bir teklif haline getirecek.

Genel olarak, Fork Finance’in birleşik teklifleri, BSC üzerine inşa edilen DeFi projelerinin fon toplamasını ve likidite farming yoluyla topluluğunu her zamankinden daha kolay büyütmesini kolaylaştıracak. Kullanıcılara gelince, Fork Finance çok sayıda yüksek getirili kazanç fırsatları getirecektir.

Pangolin

Avalanche’daki DeFi alanı söz konusu olduğunda, Pangolin her zaman ön planda olmuştur. Son zamanlarda Pangolin, kullanıcılarının aynı anda birden fazla ödül token kazanmalarını sağlayan “Superfarm” konseptini ortaya çıkardı. Pangolin’in likidite madenciliği teşvikleri alanına geçiş yapmasının nedeni, Avalanche’ın son zamanlarda muazzam büyümesiydi.

Geçen yıl, Avalanche uzun bir proje listesi ve diğer blok zincirlerine paralel olarak likidite madenciliği teşviklerine olan talebin artmasına neden oldu. Bu nedenle Pangolin, bu talepten yararlanmak için “Superfarm” başlattı. Kısacası, mekanizması, yüksek verim arayan kullanıcıların diğer birçok ödül tokenin yanı sıra Pangolin’in PNGtokeni kazanmalarına izin vererek Pangolin’i yüksek verim elde etmek için çekici bir protokol haline getirir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz