Polygon (MATIC) aracılığıyla Twitter’da USDC ödemeleri test ediliyor

Çevrimiçi ödeme devi Stripe, platformların içerik oluşturucularına ikinci en büyük dolar destekli stablecoin olan USDC ile ödeme yapmasına izin verecek. Bu yeni araç için bir test görevi görecek ve kullanıcılarının USDC’de ücretli Alanlar veya Süper Takipler aracılığıyla ödeme yapmasına olanak tanıyacak Twitter platformudur.

Stripe, ödeme yöntemi olarak USDC sunuyor

Stripe, kripto para ödemeleri için bir alternatif bulmuş gibi görünüyor. Nitekim profesyoneller için ödeme çözümlerinde uzmanlaşan Amerikan devi, USDC’nin bir seçenek olarak sunulacağını duyurdu.

Stripe halihazırda Shopify veya WooCommerce gibi tanınmış ticaret platformlarına özellikle Stripe Connect aracılığıyla ödeme araçları sunuyor ve müşterilerin 70’den fazla ülkede kendi seçtikleri ürünler için kendi para birimlerinde ödeme yapmalarına olanak tanıyor.

Ancak geçen ay şirket , büyük ölçüde demokratikleştirilmiş KYC (Müşterinizi Tanıyın) süreciyle dolandırıcılık riskini sınırlarken, dijital varlıklarda yapılan ödemelerde uzmanlaşmış şirketler için bir ürün paketi sunduğunu duyurdu.

Daha sonra dev FTX ile, Amerikan yan kuruluşu FTX.US ve Blockchain.com veya Fransız şirketi Just Mining gibi diğerleri ile ortaklıklar kurmuştu.

Ancak Stripe daha büyük düşünmeye karar verdi ve ortak platformlarının, doların seyri sırasında desteklenen piyasadaki en büyük ikinci stablecoin olan USDC sayesinde barındırdıkları çeşitli içerik oluşturuculara anında ödeme yapabileceklerini duyurdu.

Basın açıklamasına göre ünlü sosyal ağ Twitter bir test platformu olarak hizmet verecek. Gerçekten de, yeni Stripe aracı ilk olarak, Ücretli Alanlar veya Twitter Super Follows aracılığıyla kripto para birimlerinde ödeme alabilecek.

Twitter İçerik Üreticileri Ürün Başkanı Esther Crawford’a göre, bu özellikle içerik oluşturucuların topluluklarıyla yenilikçi yollarla bağlantı kurmasına olanak sağlayacak :

“Twitter, insanların haberler hakkında konuşmak için gittikleri yerdir. Bu tür sohbetleri körükleyen içerik oluşturucuların para kazanmasına ve kitleleriyle yeni yollarla bağlantı kurmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. İçerik oluşturuculara Stripe aracılığıyla kripto para ödemeleri sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz, böylece ödeme alma konusunda daha fazla seçeneğe sahipler. »

Bu tür bir platforma kripto para ödemelerinin eklenmesinin 2 avantajı vardır: ilgili platformların, doğrudan kripto para birimleri satın almak zorunda kalmadan Web 3.0‘ın büyümesine katılmalarına izin verir, ancak aynı zamanda daha geniş bir kitleye ulaşmayı mümkün kılar.

Başlangıçta, bu yeni ödeme aracı, düşük maliyetler için neredeyse anında işlemlere izin veren ve ayrıca yakında neredeyse sıfır olacak olan düşük karbon ayak izine sahip olma avantajına sahip olan Polygon (MATIC) yan zinciri aracılığıyla çalışacak

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here