PIVX Coin Nedir, Avantajları Nelerdir ?

PIVX, Özel Tam Zamanlı Doğrulanmış İşlemin sembol ve kısaltılmış halde bulunan simgesidir. Seri ve kişilere has yapılar oluşturmaya kitlenen bir kripto para birimini açıklamak için tanımlanır. Muazzam seviyede seri yapıların yanı sıra, bu açık kodlu programlı kripto para birimi, gizlilik ve tam zamanlı koruma oluşturur.

PIVX ilk olarak Darknet olarak isimlendirildi. Fakat, 2017 senesi itibar ile yeniden sembolleşti, marka haline geldi ve PIVX sembol sıfatı verildi. Bu dönüşümden sonra PIVX grup yapılanması çok daha gelişti ve geliştirici ekip maksimum seviyede gelişim gösterdi.

PIVX Coin Tarihçesi ve Genel Çalışma Prensibi

PIVX piyasada başlangıç olarak 2015 yılı Ocak ayı itibari ile Dash’in Hard fork’u işlevli mekanizmasına monte edilmek üzere tasarlandı. Tam adı olarak ise DarkNet; kripto para ismi olarak da DNET kısaltma sembolünü kullandı.

Temelinde gizlilik odaklı kripto para birimlerinde oluşum gösteren bir uzvu olan DarkNet, kripto para birimi ile uğraşan ilgili kullanıcıların ilk başta dikkatini çekemedi. 2017 senesinde, DarkNet kripto para birimi, Kişiselleştirilebilir, Tam Zamanlı, Kanıtlanmış, Yapı manasına gelen PIVX adı ile yeniden piyasalarda kendine yer buldu.

PIVX’in geliştiricileri, anonimliğin katılımcılar için en kıymetli istek ve haklarından biri konumunda durduğunu savunuyor. DNET başlangıç aşamasında meydana getirildiğinde, bu kripto para birimi çok ünlü değildi. Fakat yeniden oluşum göstermenin sonrasında katılımcılar PIVX ile uğraşı göstermeye başladı ve projeyi anlamak için vakit ve yatırımlar halinde kullanım halinde faaliyet göstermeye başladı.

Yeniden oluşum sebebiyle, PIVX geliştirici ekibi ve bu kripto para birimini kullanan kullanıcılar toplamı hayret verici şekilde genişledi ve bu zamanda 9000’ü aşkın katılımcı listeleniyor. PIVX katılımcılarının bundan böyle PIVians adı ile sıfatlandırılmasından da söz etmek çok dikkat çekicidir.

PIVX Coin Geliştirici ve Kurucu Ekibi Oluşumu

PIVX geliştirici ekibi bütünü ile gruba dahil olan şahıslardan meydana gelir. PIVX’in internet sayfasını dikkatlice incelersek, projeye en fazla gelişimde ve faydada bulunanları görürüz, fakat bu şahısların hiçbiri projenin bizzat kendi oluşumuna ait değildir. Projenin ekonomik tarafı DAO’lar vasıtası ile incelenmektedir. DAO, herhangi bir merkezi devlet kontrolü aracılığı ile değil, projenin paydaşları aracılığıyla denetim halinde bulunan Merkezi Olmayan Bağımsız Kurumdur. Aylık finans kapasitesi, masternode fikir birliği mekanizması ile saptanır.

Kripto para birimi başlangıç olarak birkaç kripto para birimlerinin sahip olduğu anonimlik ve güvenlik problemlerini ortadan kaldırmak için tasarlandı. Genel olarak bu oluşumda, katılımcılar esas olarak blok zinciri teknolojisinde kripto para birimi yapısını bulabilirler. Bu yapıyı dönüştürmek için PIVX, bu problemi alternatif yollar ile halletmek için Zerocoin platformunu tasarladı.

PIVX Coin Avantajlı Yönleri Nelerdir ?

PIVX grup kümesi, hemen hemen herhangi bir ücret talep etmeden iletilebilecek açık kodlu programlanabilir ve merkezi durumda olmayan bir kripto para oluşumunu meydana getirmek istedi. Kripto para birimi de bütünü ile kişilere özgü bir mekanizmadır ve katılımcılarının yaptıkları oluşumlardan herhangi bir belirgin nokta koymaz.

Geliştirici ekip, kripto para birimi toplumlarının projelerine destek olmasına olanak tanıyarak ve bir hisse kanıtı sistem prensibi entegre ederek parayı tam konumundan uzak tutar hale getirdi. PoS çalışma prensibi mekanizması, kullanıcıların her yeni blok yaratıcısının rastgele seçime ve yılları ve hazine hacimleri gibi parametrelere göre özenle saptanmış serpiştirilmiş oy kabulü sistemi eşliğinde elde etmelerine olanak tanır. Projelerin değerlendirme sürecine gelecek olunursa, sadece Masternode hakimleri finans kapasitesi ve iyileştirme önerileri için haklarını kullanabilir.

Stake fikir birliği mekanizması ispatı, kripto para madencilerinin hash kuvveti için rakip halinde yarışır durumda olup olmamasına olanak sağlar. Bu, kripto para birimini çok daha gizli ve denetimli korumalı haline gelir. ZKP (Sıfır-Bilgi İspatları) parolama çalışma prensibi mekanizması sebebi ile ve bir pay sahip olma kanıt durumu sayesinde oy fikir birliği çalışma prensibinin ispatı karışım bileşimi nedeni ile, PIVX, kişisel yapıları bir hisse ispatı oy fikir birliği prensibini uygulayan ilk kripto para birimi durumuna büründü. Sıfır Veri İspatı, bir yönün başka yöne X’in karşılığına tanınır kaldığını ve diğer herhangi bir veriyi duyurmadan açıklanmasına olanak tanıyan bir protokol çeşididir.

PIVX’in bir diğer eşsiz tarafı, klasik PIV’nizi zPIV’ye çeviren Zerocoin ağ platformudur. Bu, o kripto para biriminin bütün gelişim sırasını saklı tutar ve o kripto para biriminin hangi yapıdan geldiğini anlatmayı mümkün olmayan hale sürükler. Alıcı yöneliminde, bu herhangi bir geride kalan veya arkada kalan oluşumlar dışında kalmadan klasik bir yapılanma işlevi olarak konumunu alacaktır.

PIVX Coin Protokolünde Yer Alan SwiftTX Yapısı Nedir ?

Ekip ek olarak, bir yapının sadece bir iki saniye içerisinde kabul edilmesinin bir yöntemi olarak SwiftTX özelliğini aplikasyona entegre etti. Bu özellik sayesinde, katılımcıların oluşabilecek fazladan kabullerini bekleme durumunda olmasının önüne geçer. Bu, duraklama zamanları bütünü ile bertaraf edildikleri için platformlarını aktif pazarlar için bir ödeme kanalı olarak servis etmek için PIVX güzel bir ilk adım durumundadır. Bütün bu özellikler, masternode’lar ve PoS 3.0 mekanizması aracılığıyla olunabilir kılmaktadır.

Neden PIVX Token ?

PIVX coin, kullanıcıları bir biçimde kendi finans merkezleri durumunda olmaya motive ediyor. Bir PIVX hesabı ile katılımcılar, dünyanın herhangi bir konumuna yaklaşık olarak tam zamanında herhangi bir tutar karşılamadan para iletebilirler. PIVX kripto para birimi hesabı ek olarak klasik bir hesap oluşumuna sahiptir. Bu hesap çeşidi, klasik, alışılagelmiş kamu işlevleri için oluşum gösterebileceğiniz tutarı saklar. Yapılan işlevleri özel durumda saklayarak aktarmak için oluşum gösterebilecek bir “kişiselleştirilebilir tasarruf cüzdanı” olarak da ayarlayabilirsiniz.

Bütünü ile anonim kalma ve gizlenme konseptinin yanı sıra platformun hızı, PIVX’in temel sorumluluğunda çok kritik bir konuma sahiptir. Bu platform aracılığı ile oluşturulan işlemlerin hızı, çok fazla yeni iş olanağını gündeme getirmekte. Tam zamanlı işlem kabullerine olanak gösteren SwiftTX özelliği sebebi ile, aktif internet pazarları, her iki yönelim için de işe katkı sağlayabilecek seri ve güvenilir bir ödeme kanalı yolu olarak PIVX’i servis edebilir.

PIVX’i aktif pazarlarda iş göstermesini sağlamak, sadece katılımcı tecrübesini verimli hale getirmek ve çok daha seri yapılara zemin hazırlamak özelliği ile kalmaz, aynı vakitte fazladan talep edilebilecek bir meblağ oluşmadığı için her iki yön de finans kapasitesi denkleminde tasarruf sağlar.

PIVX yalnızca bir kripto para birimi olarak yetinmekle kalmayıp, aynı vakitte bir masternode kripto para birimidir. Bunun karşılık geldiği tanımlama ise, kullanıcıların bu para birimini 10.000 PIVX tokenli bir masternode (bilgisayar hesabı) oluşturmak için kullanım gösterebileceği ve böylelikle her gün dönümünde PIVX tokeni kazancı elde edebileceğinizdir. Fakat, buna olanak tanınması için yapıya has bir PIVX hesabı kullanmanız gerek, açıklamasına gelecek olunursa bir dönüşüm hesap cüzdanı kullanırsanız bu yapı kendini faaliyete dökmez.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz