Dash (DASH) Coin Nedir ?

İlk olarak anlatılacak konuya gelinirse, Dash kullanım gizliliğini meydana getirmek için oluşturuldu ve Darkcoin olarak da piyasada biliniyordu. Daha sonra, proje kurucusu para biriminin amaçlarını yeniden anlatıma açtı ve Dijital para veya Dash olarak isimlendirildi.

Modern ticaret rahatlığını tatmak isteyen fakat aynı süreçte sanal para biriminin eşsiz özelliklerini de isteyen tüketicilere özgürlük alanı oluşturmaya odaklanan kripto para birimini kullanım haline açmak çok basit bir durumdur. Parayı her mekanda, her vakit ve herkese hızlı ve ulaşılabilir bir biçiminde taşımanıza neden olur.

Bunu ulaşılabilir bir hedef haline getirmek için 4.800’ü aşkın fazla servis sunucusu ve toptancı ile ortaklık oluşturarak katılımcıların aradıkları her şeyi bulabilmelerini sağladı. Satın almak ve iletmek da çok basittir. Bu zamana kadar tüketiciler, öge ve hizmetler için ödeme yapmak için neredeyse 1 milyar dolar tutarında Dash tüketti. Ödeme yapmak için daha basit ve hızlı bir oluşum yaratırken, kuruluşlara hemen ödeme, farklı yön ibraz yok ve herhangi bir ücret kesmeksizin gibi birçok avantaj oluşturur.

Dash Coin Kullanım Alanları

Dash, başlangıçta 2014 senesinde, katılımcının gizliliğine ve mahrem alanına dikkat çeken “Darkcoin” olarak insanlara sunuldu. Kripto para birimi günümüzde de popüler gizlilik şifrelemeye sahip olsa da projenin ana hedefi tekrardan düzenlemeyi başarıyla atlatmıştır. Geniş bir yelpaze ve hizmet çerçevesi etrafında için günlük tutarları karşılama yapmak için normal fiyatlı ve kullanışlı bir vasıta oluşturmak hedefiyle tekrardan isimlendirildi. Sanal para birimi, banka kartlarına ve sıcak paraya neredeyse hızlı bir alternatif çözüm olmak istiyordu.

Dash Coin Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Bitcoin gibi Dash da madencilere, karşısında blok zinciri tokeni ile hediyelendirilmek işlemleri kabullenmek için sırtını yaslıyor. Fakat Masternode modelini de sıraya koyacak olacak sistemde birkaç düzenlemeler yapmıştır. Madenciler, en az miktarda 1000 DASH ortaya koyarken bir Masternode unvanı elde edebilirler. Bu unvan o kişilere platform üstünde hassas işlemleri oluşturabilmeleri için özel bir yetki sağlar.

Masternode’ların oluşumu yalnızca platformun güvenliğini güncellemek ile kalmaz, aynı anda işlemlerin daha seri olmasın neden olur. Bu, fazladan gayret ve kaynak istediğinden, Masternode’ları yarattıkları yardım için fazlasıyla ödüllendirilir. Hediyelerin %45’i bu platformda iş yapan diğer madencilere aktarılır, Masternode’lar ise %45’lik kısmına sahip olur. Kripto para birimlerinin %10’u ilerideki platform projelerini ve geliştirmelerini finanse etmek için meydana getirildi. Para aktarmak ve iletime sahip olmak için kripto para birimi, yakın bir kapsayıcı ve şifrelenmiş anahtar yapımı kullanır. Bu yapıları gündeme almanın bu eşsiz tarafı, sadece işlemleri seri bir biçimde yapılanmasına ve doğrulamasına olanak tanımakla yetinmez, aynı anda aşırı gayret gösteren kripto madencilerin onları yeteri kadar ödül vererek platformdan kopmamalarına neden olur.

DASH, 5.000’ü aşkın toptan mantığı benimseyen ve açık bir konumda tüketebileceğiniz için genel olarak kabul gören dijital paralardan biridir. Ne kadar basit bir şey elde etmek isteyin, dijital iletimleri hemen ve normal fiyatlarla sağlıklı bir alışveriş ortamı haline getirir. Ögeler ve hizmetler için tutarı karşılamak için kullanabileceğiniz ortamlardan birkaçı eGifter, Bitrefill, Churchs Chicken ve daha çoğunu içinde barındırır. Yalnızca bununla yetinmeyip, kripto para birimi, farklı web sitelerinden token temin etmeyi de çok basit hale getiriyor.

Dash Kripto Para Biriminin Avantajları

Blok zinciri teknolojisiyle bezenmiş bir kripto para biriminin vaat ettiği ademi merkeziyetçilik ve başka avantajların yanı sıra, bir kısım eşsiz fırsatı da beraberinde getiriyor.

Para Birimi Olarak Tam Kabul

  • 4.800’aşkın yatırımcı, kullanıcıların evrenin her tarafından öge ve hizmet görmelerine olanak tanıyan sözü her yerde muktedir bir kripto para birimi olarak atfediliyor.

Düşük Ücretler

  • Ortalama işlem Tutarı bir kuruş miktarından bile daha düşük, bu da piyasada aktif olanların kripto para biriminin esnekliğini ve performansını kullanmak için çok fazla ödeme yapmasına ihtiyaç olmadığı manasına geliyor.

Kolayca Kullanılabilir

  • İçinde bulunduğunuz yerleşim birimine yakın bir yerde, yakın bir ATM’den temin edebilirsiniz.

Mobil Aplikasyonlar

  • Fazladan avantaj ve işlev meydana getirmek için Windows, macOS, Android, iOS ve Linux ağları için bir mobil aplikasyon geliştirir. Anlatılan program özelliklerini bu aplikasyon aracılığıyla ile çok daha fazla işlem oluşturma şansına sahip olabilirsiniz.

Swift İşlemleri

  • İşlemleri yapılandırmak için dakikalar alabilen Bitcoin’den çeşitli olarak platform, yapılandırmasını sadece bir saniyede kabullenerek ticareti hızlı ve basit forma bir sokar.

İşletmeler için Harika

  • Tüketicilerin yanı sıra, kuruluşlara yeni ticaret alanları ve müşterilere ulaşım, hemen tutar karşılamaları ve herhangi bir farklı bildirimde olunmayan özelliği de içine almak üzere birçok fayda meydana getirir.

Gizlilik Temalı Kullanım Olarak Dash Coin

Kesin bir yanıt vermek çok iddialı olur, çünkü internet ortamında çoğunlukla ana blok zincirinin faydalarından biri olarak fazlalıkla gösterilen konu, kullanıcının gizliliğidir. Bunun bir karşılığının olduğunu benimsemek, Dash veya diğer bir kripto para birimini kullanırken bütünüyle gizlilik altına almak gün geçtikçe daha da çetrefilli hale geliyor. Kripto para birimi vasıtasıyla anlatılan farklı güvenlik ve gizlilik konseptli işlevler olmasın karşın, bu yapılar artık platformun ilk önceliği değildir.

Geliştirici ekibin açıklamalarından yola çıkılarak Dash, düzenlenen, dizayn edilen hemen işlem olabilmesine olanak tanıyan yeni bir oy birliği protokolü aracılığıyla artık dev rakibi Bitcoin’den daha güvenilir ve daha gizli. Ek olarak, teması değiştirilmemiş Darkcoin’in kriptografik parola işlemi ve gizlilik modüllü işlevleri, bilgi gizliliğinin sağlam altına alınmasına neden olmak amacıyla halen mevcuttur. Herhangi bir maada kusursuz değil fakat herhangi bir kişisel bilgi veya kaynak oluşumunun önüne geçmek adına faydalıdır.

Dash Geliştirme Ekibi ve Oluşumu

Platform, ağ yönetiminde kabul gördüğü sürece blok zinciri teknolojisi aracılığıyla doğrudan destek gören Dash Core Group yönetiminde işlev görmekte. Açık yazılım program dili bir platform olduğu için her kullanıcı kendi istek ve yetenekleri ve proje ihtiyaçları esasına dayanarak ağlara katılım gösterebilir ve fayda sağlayabilir.

Diğer ekiplerin üstünde faaliyet gösterdiği hali hazırda bulunan alanlar arasında Dash Core, iOS Wallet, Android Wallet, Dash SDK, DPP, Drive, DAPI, Wallet-lib, Dash core-lib, network-deploy, test-suite ve mn-bootstrap gibi platform yapıları da bulunmaktadır. Diğer bir proje, merkezi olmayan aplikasyonları dizayn etmek ve içine almak için faaliyet gösterecek olan Dash ağ platformudur.

Proje ekibini temel grubunda yer alan, aynı zamanda CEO olan Ryan Taylor iş görürken, Bob Carrol ve Glenn Austin sırası ile Teknolojiden Sorumlu Başkan (CTO) ve Finans İşlerden Sorumlu Başkan (CFO) olarak iş yapmaktadır. Robert Wiecko Operasyon Direktörü (COO) iken, Fernando Guiterrez ekibin CMO’su pozisyonunda faaliyet göstermektedir. Başka ekip geliştiricileri arasında Philipp Engelhorn, Holger Schinzel, Udjinm6, Alexander Block, Pasta, Dustinface, Alex Werner, Ivan Shumkov, Anton Suprunchuk, Kostya Shuplenkov, Cofresi ve daha bunun gibi birçok alanında yetkin geliştiriciler iş yapmaktadır.

Dash Coin Finansal Destekçileri ve Ortaklıkları

Kripto para birimi, reel hayatta bulunulan para ve kültür hale gelmiş olan banka kartlarını daha seri ve daha uygun tutarlı bir varyasyonla dönüştürmeyi hedeflerken, hiçbir finans kuruluşu direkt blok zincirine veya token platformuna destek vermedi. Bu anlatılanların yanı sıra, birden fazla banka, ana platformlarında öncülük yapan bir alternatif yol bulmak için kripto para birimlerine ve blok zincir teknolojisine mali destek veriyor.

Diğer yandan, katılımcıların arzuladıkları pazardan ticaret yapmalarına olanak sağlamak için 4800’ü aşkın yatırımcı ve ticaret yapan kullanıcılar, toptan zihniyette iş gören oluşumlar, veri sunucusu ve kuruluşlar ile güvenlik temalı birliktelikler oluşturmayı başardı. Bu birlikteliğin sayısı her geçen zaman diliminde fazlalaşmakta ve hala gerçek kağıt paranın yerini alamasa da, kültürel bir yapı haline gelmiş legal ihalelere sert bir rekabet ortamı oluşturmaya yakın bir konumdadır.

DASH Coin Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Dash blok zincirinde katılımcılar, X11 karma yazılım yapısı tarafından dizayn edilen sıkıntılı matematiksel ve kriptografik problemlere alternatifler bularak Dash tokenleri oluşturabilirler. Bu madencilik anlayışı, İş Kanıtı (PoW) prensibi olarak anılır. Platformda ortaya çıkan madencilik, düşük kuvvet ister ve madenciler arasında hediyelerin eşit dağılımını sağlamış olur. Platform güvenliğini korumak için 7/24 çalışma sistemi prensibine dayanarak ileri seviyede kuvvetli ASIC sağlayıcı toplulukları bulunduğundan, kripto para birimi tokeni madenciliği çok zahmet gerektiren bir iştir.

Yatırım Aracı Olarak DASH Coin

Dash coin, blok zinciri teknolojisine ve kripto para birimine beklenmeyen kadar erken bir zamanda başarı yakalayan, detaylıca açıklanmış sadece bir tane ana misyona sahiptir. Mevcut bütün dünyada 4.800’ü aşkın yatırımcı ve öge sunucusu ile ortaklık kurdular ve global düzendeki yüz binlerce katılımcıya seri ve nispeten piyasaya göre daha normal tutarlı ödeme sağlayıcısı oluşturuyor. Bu oluşumun yanında, Dash kripto para birimi tutarını içine almak üzere kripto para birimi meblağları çoğunlukla projenin yarattıklarını göstermez ve beklenilmeyen bir biçimde fazlaca ilerleyebilir veya düşebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz