PayPal cüzdanlar ve borsalar arasında kripto para transferini başlattı

Ödeme devi Paypal, bu Salı, şirket yeni bir özelliğin eklendiğini duyurdu: kullanıcıların Bitcoin veya Ethereum’u harici cüzdanlara ve kripto para borsa platformlarına transfer edebilecek.

Kullanıcıların merakla beklediği özellik!

Kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen ve çevrimiçi ödemede dünya liderlerinden biri olan Paypal’ın kripto hizmetlerini daha da genişletmesine olanak tanıyan bir özellik bugün duyuruldu.

Bugünden itibaren PayPal, PayPal ile diğer cüzdanlar ve borsalar arasında kripto para transferini desteklemektedir.

Özellik bugünden beri Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olsa da, Amerikan devi 1 ila 2 hafta içinde tam bir dağıtım planlıyor. Şimdilik bu özelliğin diğer ülkelerdeki kullanıcılara sunulması söz konusu değil.

Bu yenilik sayesinde PayPal yeni kullanıcıları çekebilir. Platform kripto geliştirmelerini 2020’nin sonunda başlatmıştı. Başlangıçta yalnızca 4 farklı tokenin satın alınmasına, elde tutulmasına ve satışına izin verdi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin. Artık kullanıcılar paralarını Metamask veya Coinbase gibi cüzdanlara taşıyabilecekler.

Bu girişimin, yine PayPal’ın yönetimi altında Venmo uygulamasının kullanıcıları tarafından da çok takdir edilebileceğini unutmayın. Dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulama para transferi yapmanızı sağlar. Ayrıca tüccarlar tarafından bir ödeme platformu olarak giderek daha fazla kullanılmaktadır.

PayPal: Kripto piyasasına uzun vadeli bir bakış

Bu yeni girişim sayesinde PayPal, kripto pazarındaki geliştirme stratejisine yeni bir taş koyuyor. Aylardır pazar düşüşüne rağmen, Amerikan şirketi potansiyeline inanmaya devam ediyor. Liderlere göre, kripto piyasası her şeyden önce uzun vadeli düşünülmeli. PayPal’ın blok zinciri bölümünün başkan yardımcısı José Fernandez da Ponte’nin açıkladığı gibi:

Kriptoda olmamızın nedeni, ticaretin önemli bir bölümünün dijital para birimlerine geçeceğine inanmamızdır.

Bu ana nedenden dolayı şirket kripto işlemleri için ücret talep etmemektedir. PayPal gerçekten de kripto sektörünün geleceğinin sadece spekülatif bir varlıktan ziyade bir ödeme aracı olarak kullanılmasında yattığına inanıyor. Şirket ayrıca CBDC’nin çok sayıda ülke tarafından benimseneceğinden emin. Bu hipotez her durumda ekonomik modeline güvenilirlik kazandıracaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz