Optimism Resmen OP Token ve Airdrop’u Duyurdu

Ethereum katman 2 ölçeklenebilirlik çözümü Optimism, OP adı verilen kendi yönetişim tokenine sahip olacak. Optimism ekibi tarafından paylaşılan ve Optimism Kolektifi adlı benzersiz bir yönetişim modelini tanıttıkları bir gönderide haber açıklandı. Optimism Kolektifi, “Token House” ve “Citizens’ House” olarak adlandırılan iki grup tarafından yönetilecektir. 

Adından da anlaşılacağı gibi, Token House, protokol yükseltmelerine oy verme, projelere doğrudan teşvik etme ve hazine fonlarının nasıl dağıtılacağına karar verme yeteneğine sahip olacak OP token sahiplerinden oluşacaktır. 

Optimism OP Token Nedir?

Optimism platformunun sağladığı gelirin, önemli katkı sağlayanları ödüllendirmek ve İyimserliği daha da büyütecek çözümlerin geliştirilmesini teşvik etmek için nasıl kullanılacağına karar verebilecek.

Amaç, Token House ve Citizens’ House’un nihayetinde Optimism üzerinde tam kontrole sahip olması olsa da, Optimism Foundation adlı bir kuruluş, platformun yönetişim sistemi için bir vekilharçlık yapmakla görevlendirildi. Sistem tamamen önyüklendiğinde, Optimism Vakfı dağılacaktır.

Blockchain için Temel Unsur Olan Token Nedir?

OP tokenları, muhtemelen farklı uygunluk kurallarına sahip olacak bir dizi airdrop üzerinden kullanıcılara dağıtılacaktır. Q2 içinde bir noktada yayınlanacak olan ilk airdrop, birden fazla kategoride uygun olan adresler için bonuslarla birlikte 6 faktörü hesaba katıyor. 

İlk airdrop kriterleri, Optimism’i erken benimseyen ve sık kullananların yanı sıra DAO’lara katılarak veya Gitcoin aracılığıyla projelere bağışta bulunarak olumlu katkıda bulunan katman 1 kullanıcılarını ödüllendirmek içindir. Optimism ekibine göre, ilk airdrop için 250.000’den fazla adres uygun. İlk OP token airdropu için kriterlerin tam listesini görmek için buraya tıklayın. Ekip, OP tokenlarının henüz talep edilemeyeceğini ve kullanıcıların sahte OP tokenları satmaya çalışan kişiler tarafından dolandırılmamaya dikkat etmesi gerektiğini açıkça belirtti.

OP tokeni, %19’u airdrop yoluyla dağıtılacak toplam 4,29 milyar token arzına sahip olacak. OP token arzının %5’i ilk airdrop yoluyla dağıtılacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here