Ons Altın fiyatında izlenmesi gereken kilit seviyeler

Altın fiyatı, boğaların karışık piyasalar arasında nefes almasıyla bu haftaki toparlanmasını Cuma günü 1.870 doların üzerinde bir ayın en yüksek seviyelerinde konsolide ediyor. ABD’nin son zamanlardaki hayal kırıklığı yaratan ekonomik verileri karşısında ihtiyatlılık hakim.

ABD Hazine getirileri, önceki gerilemenin ardından istikrar kazanıyor ve sarı metaldeki yukarı yönlü hareketi sınırlıyor. Yatırımcılar, yeni ticaret fırsatları için kritik ABD NFP verilerini bekledikleri için XAUUSD’ye herhangi bir yönlü bahis yapmaktan kaçınıyor.

Altın fiyatının aralığını, önceki günün en yüksek seviyesi, önceki haftanın en yüksek seviyesi ve dört saatlik SMA5’in yakınsaması olan 1.870 dolar civarındaki sağlıklı direnç seviyelerinin altında tuttuğunu görüyoruz.

Boğalar için bir sonraki durak, bir günlük R1 pivot noktasında 1.878 dolarda görülüyor, bunun üzerinde bir haftalık R2 ve Bollinger Band’ın bir günlük Üst Pivot noktasının 1.882 dolar civarında.

Öte yandan, düzeltme devam ederse, satıcılar 1.862 dolardan güçlü desteğin altında bir kırılma için hazırlık yapabilirler. Bu seviyede, bir aylık Fibonacci %61.8, bir haftalık Fibonacci %23,6 ve bir günlük Fibonacci %38.2 çakışıyor.

Ek düşüşler, bir hafta 1.859 dolardan Fibonacci %38.2 testini gerektirecek.

Yaklaşık 1.854 dolarlık güçlü desteğin, XAU boğaları üzerindeki düşüş baskısını sınırlaması muhtemel. Bu seviye, bir günlük SMA5, dört saatlik SMA50 ve bir günlük Fibonacci %61.8’in kesişimidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz