Ons Altın Fiyatı Yükselişini Devam Ettirecek Mi?

Boğaların ABD enflasyon verileri öncesinde nefes almasıyla altın fiyatı yavaş yavaş hareketleniyor. Hazine getirileri ve risk duyarlılığı, altın fiyatını etkileyen temel faktörler olmaya devam ediyor.

Altın fiyatı, bir günlük Fibonacci %23.6, bir aylık Fibonacci %61.8 ve dört saatlik SMA5’in yakınsaması olan 1.826 dolarlık güçlü direncin üzerinde kabul görmek için can atıyor. Bir sonraki yükseliş hedefi, önceki günün yükseği 1.829 dolar, bunun üzerinde yeni satın alma fırsatları 1.832 dolara doğru ortaya çıkacak.

Daha da yukarılarda, 1.837 dolardaki bir günlük R2 pivot noktası, bir aylık R1 pivot noktasının hizalandığı 1.843 dolar.

Ons Altın Fiyatı Genel Bakış

Altın fiyatı Çarşamba günü 1.830 dolar yakınlarında kabaca iki haftanın en yüksek seviyelerinde dalgalanıyor. ABD Hazine tahvillerinin iki buçuk yılın en yüksek seviyesinden geri çekilmesi, ana emsalleri karşısında doların düşmesine neden oldu ve altın fiyatındaki gerilemeyi sınırladı. Bununla birlikte, daha fazla yukarı yönlü, Wall Street teknolojisindeki artış sayesinde, risk altındaki piyasa havasıyla sınırlı kalmaya devam ediyor.

Enflasyon korkularıyla Altın fiyatı yükseliyor

Önemli ABD makro verilerinin yokluğunda, yatırımcılar Rusya-Ukrayna jeopolitik gelişmelerini yakından takip ederken, altın fiyatı getirilerin fiyat hareketini izlemeye devam edecek. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester’in konuşması ve 10 yıllık Hazine müzayedesi de altın ticaretinde yeni bir etki için beklenecek, ancak Perşembe günkü çok önemli ABD enflasyon verileri öncesinde tepki sınırlı olabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz