Ons Altın Fiyat Tahmini

Salı günü piyasa duyarlılığının toparlanması ve güvenli liman, ABD dolarını düşürmesiyle birlikte altın fiyatı toparlandı. Bu arada, ABD Hazine getirileri daha yüksek seviyelerde istikrar kazanarak altının yükselmesine yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, yatırımcılar, Omicron covid varyantı bulaşması ve bunun küresel ekonomik toparlanma üzerindeki etkisi konusundaki endişeler arasında temkinli davranıyor. İleriye bakıldığında, altın fiyatı daha geniş piyasa duyarlılığının insafına kalacak.

Altın Fiyatı: İzlenmesi gereken önemli seviyeler

Ons Altın fiyatında 1,800 dolar civarında kuvvetli direncin muhtemel olduğu görülmektedir. Bu seviye, bir günlük Fibonacci %61.8, bir haftalık Fibonacci %23.6 ve bir günlük SMA50’nin kesiştiği noktadır. Boğalar önceki günün en yüksek seviyesi 1.804 doları yeniden test etmeye çalışacaklar.

Bir günlük R2 pivot noktasını 1.810 dolarda açığa çıkararak, bir önceki günün en yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılmayla yeni satın alma fırsatları ortaya çıkacak. Geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 1.814 dolar, altın alıcıları için aşılması gereken seviye olacak.    

Alternatif olarak, Fibonacci günlükte %23.6’da 1.792 dolarda güçlü destek bulunuyor, bunun altında günlük SMA100’ün ve bir önceki günün en düşük seviyesi 1.788 dolar izdüşümü test edilecek. Satıcılar daha sonra bir günlük SMA5, dört saatlik SMA50 ve bir saatlik SMA200’ün çakıştığı 1.786 dolarlık bir talep alanını hedefleyecek.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz