Ons Altın 1.820 doların altında konsolide oluyor

Altın haftalık aralığının üst yarısında işlem görüyor ancak 10 yıllık ABD tahvil getirisinin %1,5’in üzerinde kalmasıyla 1.820 doların üzerine çıkmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Altın, pozitif bölgede art arda üçüncü haftayı kapatma yolunda ilerliyor.

XAU/USD, son iki günlük kayıplarını düzelterek, son ayın en yüksek seviyesi olan 1.820.25 seviyelerine. Günlük grafik, alıcıların hafif yükseliş 200 SMA civarında aşağı tarafı savunmasıyla yükselişin devam ettiğini gösteriyor.

Altında teknik göstergeler pozitif seyrediyor

Bu arada teknik göstergeler de artan alım ilgisini yansıtacak şekilde pozitif seviyelerde yer aldı. Yakın vadede ve 4 saatlik grafiğe göre altın nötrden yükselişe doğru ilerliyor. Öte yandan RSI göstergesi, 60 civarında sıkı bir şekilde yükseliyor ve aynı zamanda yeniden canlanan satın alma ilgisine işaret ediyor.

  • Destek seviyeleri: 1.803.00 – 1.789.30 – 1.778.20 1
  • Direnç seviyeleri: 1.820.25 – 1.831.10 – 1.842,00

Altın günlük bazda çok az değişiklik gösteriyor ve 1.813 seviyesi civarında marjinal bir yükseliş gösteriyor. Yatırımcılar 2021 için defterlerini kapatırken dolar belirli bir katalizör olmaksızın kazançlar ve kayıplar arasında tahterevalli devam ediyor.

ABD hisse senedi piyasaları açıkken tahvil piyasaları ise yeni yıl nedeniyle Asya’da başlayan Yılbaşı kutlaması nedeniyle çoğu finans piyasası kapalı olacak. Yine de, hiçbir makroekonomik veri yayınlanmayacak ve piyasaların bir miktar hareket görmesi pek olası görünmüyor.

Bu arada, Avrupa endeksleri mütevazı kazançlarla kapanırken, Wall Street de şu an yükselişte. Devlet tahvili getirileri, Perşembe günkü kazançlarını konsolide ederken, 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi şu anda %1,53 civarında.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz