Ons Altın 1815 Dolar Engelini Aşmakta Zorlanıyor

Riskten kaçınma havasının USD talebini artırmasıyla altın fiyatlarındaki toparlanma bir kez daha durdu. Enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkmasıyla ABD Hazine tahvilleri de geriliyor.

Altın fiyatı, 28 Ocak’taki erimeden bu yana daha yüksek dip seviyeleri oluşturduktan sonra dört saatlik mumlarda yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Bununla birlikte, boğalar, üçgenden yukarı yönlü bir kopuşu doğrulamak için yatay trend çizgisi direncinin 1.815 doların üzerinde kabul edilmesini istiyor.

En yakın engel, 100-Basit Hareketli Ortalama (DMA) düşüş eğiliminde 1.817 dolarda görülüyor, bunun üzerinde kapılar 1.820 dolara kadar açılacak. İkincisinin üzerinde yeni bir yükseliş başlatılacak ve 1.835 dolarlık bölge test edilebilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşağı iniyor ancak orta çizginin üzerinde rahat bir şekilde duruyor ve yakın vadede yükseliş potansiyelini sağlam tutuyor. Flip tarafında, 21-SMA yükselişi muhtemelen daha fazla düşüşleri 1.806 dolar ile sınırlayacaktır. Ayılar için bir sonraki durak, aşağı yönlü 50-SMA olan 1.803 dolar olarak belirlendi. Onunda aşağısında, 1.793 dolara düşen trend çizgisi desteği, altın alıcıları için son savunma hattı olacak.

Altın yükseliş trendine girebilecek mi ?

Altın fiyatı, Cuma günü iki yönlü iyi fiyat hareketlerine tanık oldu. Parlak metal, ABD Tarım Dışı İstihdam (NFP) patlamasına ilk tepki olarak 1.815 dolardan 1.792$ dolar düşerek günü 1.808 dolarda yeşille kapattı.

BD istihdam raporu, Fed’in bu yıl agresif ve daha hızlı sıkılaştırma çağrılarını desteklediği için altının dolar bazında yükseltti. Altın fiyatı, Cuma günkü dönüşünü 1.815 doların altında konsolide ediyor ve yukarı yönlü, riskten uzak bir piyasa profilinde doların uzun süreli toparlanmasıyla sınırlıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz