OKEx (OKB) Coin Nedir ?

OKEx, iki farklı konsepte sahip oluşum gösteren Çin menşeili bir kuruluş olan OKcoin konsensüsüne tabi olan bir kripto borsa yapısıdır. OKEx olabildiğince Pazar alış-veriş modeli konseptli alternatif yollar servis eder. 2017 senesinde faaliyet göstermeye başlamış şirket, kısa bir süre önce, kurulmuş olduğu Çin’den taşınarak Hong Kong da bulunan yapısal sistemler sebebiyle ana üssünü Seyşeller merkezine intikal ettirilmiştir.

OKEx Tarihçesi

OKEx, 2017 senesinde iş görmeye başlamış ve bundan ötürü kripto para birimi alış-verişine olanak tanıyan, kripto para birimi sanal evreninde alternatif yollar oluşturan global çapta işlem gören bir piyasadır. Kripto para evreni umulmadık bir şekilde katlanarak yükseliyor ve katılımcılardan inanılmaz derecede rağbet görüyor.

Takvimler 24 Temmuz 2017 gösterdiğinde Çin’in Pekin şehrinde OK Blockchain Capital’de rekorları alt üst eden ICO’ları titiz ve hızlı bir biçimde muvaffak olarak OKEx kripto para piyasası sanal dünyasında kırılma noktası meydana geldi. OKEx kripto para biriminin ICO tanımlaması, Çin tarafından oluşturulan kripto para ambargosuna karşın tamı tamına 90 dakika kadar kısa bir zaman diliminde 100 milyon doların üstünde bir tutar hacmi oluşturmayı başardı.

OKEx (OKB) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Bu yapılanma sonucu olan Dönüşüm süreci, katılımcılar için şimdiye dek hedeflere yönelik piyasada işlem görmek için dizayn edildi:

 • Kripto para birimlerine ve sanal dünyasında işlev gören katılımcılar, piyasada aktif bir şekilde iş yapan kişiler arasındaki dijital öge yapıları için güvenli ve stabil kripto para pazarı piyasa ticaret alış-verişini denetler.
 • Kripto para konseptli İlk Para mevduatının, kripto para birimi alış-veriş pazarı ticaret ortamlarıyla birlikte ana yerde bulunan ve sadece tek bir elde toplanan, faaliyet göstermesine olanak tanıyan bir protokol.
 • 100’ü aşkın ülke ve kıtada kripto para birimi sanal dünyasında iş yapan kullanıcıları birbirine ilintileyen, global çerçevede hizmetler gösteren ağ protokolü, ileri seviyede düzen gösteren bir kripto para birimi borsasıdır.
 • Okex kripto para piyasası 6,4 milyar ABD dolarını aşkın yapı havuzuna sahiptir (10 Ağustos 2021 tarihli Coinmarketcap verileri baz alınarak oluşturulmuş ve incelenmiştir). 24 saatte oluşturulan iş görme sayısı hemen hemen 1,4 milyon kadardır. İncelenen ve araştırılarak oluşturulan verileri kıstas alınarak, OKEx, dünya kripto para birimi piyasasında amiral gemi durumundadır.

OKExChain, OKEx geliştirici topluluğu vasıtasıyla oluşturulan bir blok zincir teknolojisidir. Bu merkezi olmayan piyasa aplikasyonu, herhangi bir adet tutarında çeşitli merkezi olmayan kripto para birimi piyasası düzenlemek için kullanım gösterebilecek açık yazılımlı bir alternatif yol, çözüm sağlar.

Geliştirilen bu kreatif teknoloji, kullanıcıların ögelerini basit bir şekilde denetlemesini ve OKExChain vasıtasıyla tasarlanan bu yapı DEX’te alış-veriş pazarının hangi yolla ve güvenlilik esaslarına dayalı, ulaşabilir bir durumda bırakmak için dizayn edildi.

15 Ocak 2021 yılında yapımına başlayan, alanında muvaffak olan ana platformdan OKExChain sanal evreninde, yeni dijital kripto cüzdanlar ve güvenlik oluşumları, destekçileriyle birlikte ön görülememiş bir şekilde arttı.

Blok zinciri teknolojisi yapısı, toplam halinde bulunulan total miktar yalnızca 7 gün geçtikten sonra, hali hazırda 7 milyar ABD doları tutarına kadar çıktı.

OKT, OKExChain sanal evrenini simgesel, sembol tokenidir ve merkezi olmayan borsalar için fikir birliği, işlem karşılığında karşılanması gereken tutarı ödemesi gibi kısa bir süre içinde avantajlı bir yarar ve alternatif yol oluşturur.

OKT genesis katmanı, bu platformda yatırımlarını pay halinde bütün kişilere paylaştırılabilen 10 milyon kadar tokenin ilk yapımı başlanacak. Yarılanma adı verilen konsept, ödül veyahut hediye tutarının total olarak 41.9 milyon kadar tokenlik paylaşım, üretim sınırı ile her üç senede bir düştüğü Bitcoin’e yakın durumdadır.

Token Olarak OKB

OKB coin, OK Blockchain Foundation vasıtasıyla dizayn edilen blok zincir teknolojisi yapılı bir yardım işlevi gören proje tokenidir. Ön görülen ve tahmin edilen potansiyel dijital öge oluşumlarını OKEx katılımcılarına ve alanında uzman kullanıcılara yönelmeyi, blok zincir teknoloji yapı sisteminin ve performans verim bandını genişletmesi için destekçilerle ve ortaklıklarla, potansiyelini tam haliyle kullanmayı hedefliyor.

OKT ve OKB, farklı işlevsel yapılara hakim iki kripto para birimi tokenidir. Kompleks olarak, her iki kripto para birimi de ağ protokolünde para, öge alım satımı pazarı yapmak için işlev görürken, çeşitli özellikler sayesinde bütünüyle çeşitli kullanım oluşumları ile yönelecek. Hali hazırda işlem gören bir blok zinciri teknolojisi ağ platformunun simgesel tokeni amacıyla, öbür token ise sadece piyasa pazarında iş yapmak için dizayn edilmiştir.

OKB Token İşlem Yolları

OKB tokeni bu yol biçiminde işlem görecektir:

 • Yapılanma Tutarı İndirimleri: Piyasada aktif bir şekilde istikrarlı ve düzenli olarak kazandığı paraları artırmanın alternatif yollarını keşfetmeye çalışır, bu kullanılan sistem de yapılanma tutar indirimi yapısı aracılığıyla dikkate değer bir ölçütte ortaya konulabilir. OKEx piyasa pazarını kullanan yatırımcıları, OKB tokeni adı verilen bu krpto para biriminde bir alt düzeyde işlem yaparak yapılanma tutarlarında dörtte bir ölçülü kadar kazanç sağlayabilir.
 • OKB’yi kayıt halinde tutun ve kazanma olanağınızı artırın: OKEx yatırımcıları, durağan kar bilançosu şanslarına bölünmüş bir yapı olan OKEx Earn adı verilen yapıya ulaşabilir. Kazan yapısı, farklılıklar gösteren dijital ögeler için yardımın yanı sıra, OKB yatırımcılarının kazançlarından faiz tutarı elde etmesine de neden olur.
 • OKEx Jumpstart : Daha spektaküler şanslar kovalayan yatırımcılar için OKEx Jumpstart, OKB tokenine hakim ögelerinin take etmelerine ve ileri ki zamanlarda blok zincir teknolojisi yapısından hediye tokenleri elde etmelerine neden olur. Daha da açacak olursak, peş peşe beş gün süresince 100 OKB tokeni miktarında stabil halde sabitlemek, katılımcı alım piyasa yüzdelerinin ve takipçi tutarlarının OKB ögelerinin büyüklüğüne bağımlı olduğu Jumpstart token satımlarına da ulaşım hakkı tanır.
 • Çeşitli avantajlar : Daha önce anlatılan ve yayımlanan OKB yapı örneklerinin yanında, OKEx katılımcıları ekstra olarak az miktarlarda tutarlı OKB kripto para birimine dönüştürülür, OKB’yi kar Pazar piyasası, C2C kredisi, fikir birliği vb. için de işlev görür.
 • Token Burn adlı yapılar: Geliştirici topluluk, dolaşım durumunda olan 300 milyon OKB adetini geri elde etmek ve yakmak için OKEx spot piyasa meblağlarından olumlanan kar kazancının %30’luk yüzdelik kısmını kullanır. Bu oluşturulan konsensüs, her 90 günde bir ritüel halinde oluşturulur.

OKEx (OKB) Geliştirici Ekibi ve Destekleyici Ortakları

OKEx geliştirici ortakları, şu andan epey bir zaman önce kurulmuş ve oldukça fazlalaşan ekip portföyü geliştiricileri iş yapmaktadır. Amiral kurucu ekip uzmanları ise bu özellikleri barındırır;

Star Xu, OKEX’in kurucu ortağı ve aynı vakitte bir blok zincir teknoloji kullanıcısı ve alanında tanınmış blok zincir uzmanıdır. OKCoin’in Girişim Sermayesi Bölümü olan OK Blockchain Capital’in İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütür. 2013 yılından bu yana blok zincir bölümünde yeterli bilgi ve birikime sahiptir.

Jay hao, OKEX’in kurucu CEO’sudur ve yarı iletim metal üretim endüstrisinde 21 yılı aşkın tecrübe ve birikime sahiptir, multimedya yazılımlarının yanında multimedya yapısı gören yazılımlar ve kablosuz iletişim yapıları için herhangi bir düzene tabi olmayan sistem-on-chip teknolojisini inovatif hale getirir.

OKEx Proje Destekleyicileri

OKcoin, Giant Network ve PreAngel ilk akla gelmek üzere 5 destekleyici aracılığıyla ekonomi yapısı edilmektedir. Proje, B Serisi Periyottan 15 Aralık 2017 zamanındaki son periyotla 2 periyot üstünden total 10 milyon dolar miktarında kaynak oluşturdu.

Yatırım Aracı Olarak OKB Coin

Yatırım amaçlı kullanım yapacak yatırımcıların dikkat etmesi gereken birden fazla kritik nüans bulunmaktadır:

 • OKB tokenleri her 90 günde bir periyotlarla bir yakılma işlemi görecektir. Yakma olayı neticesinde piyasa pazarında iş gören total token miktarlarını en az miktara indirgeyecektir.
 • Geliştirici uzmanlar, disiplinli ve düzenli olarak oluşturulan yapılar sebebiyle kısa bir süre önce merkezi olan Çin’den taşındı. Bu, kripto para birimi projesinin daha da çok yeni işlev ve daha dinamik gelişim imkanı ile genişleyebileceği manasına gelir.
 • Sınırlı durumda bulundurulan OKExChain total mevcut değeri bir hafta sonra zaten 2 milyar dolar gibi bir tutara erişme olanağı buldu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz