NFT Koleksiyonu Oluşturmak için 4 Basit Adım

NFT sektörü 2021’de 41 milyar dolarlık pazar payını aştı ve yeni endüstri, küresel güzel sanatlar pazarını yakalamak için yarışıyor. Güzel sanatlar pazarı 2019’da 64 milyar dolar değerindeydi ancak Covid-19 pandemisi pazar payını 50 milyar dolara düşürdü. NFT’lerin popülaritesi, insanların dijital sanat eserlerinden milyonlar kazanmasıyla muazzam bir şekilde artıyor.

NFT pazarına girmekle ilgileniyorsanız, nasıl başlayabileceğinize ilişkin 4 basit adımı burada bulabilirsiniz.

1. Bir Kripto Cüzdanı Kurun

NFT pazarına girmenin ilk ve en önemli adımı kripto cüzdanınıza sahip olmaktır. Cüzdan olmadan dijital sanat eseriniz pazar yerlerine bağlanamaz. Yani bir kripto cüzdanınız yoksa, şimdi bir tane yapmanın zamanı geldi.

Farklı platformlarda kripto cüzdan açabilirsiniz. Bununla birlikte, en önemli ve en güvenilir seçenekler arasında MetaMask, Coinbase Cüzdan, Exodus, Ledger Nano S, Mycelium ve diğerleri sayılabilir. En Güvenilir Bitcoin ve Kripto Cüzdanları başlıklı içeriğimizden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Seçtiğiniz kripto cüzdanın, diğerleri arasında ERC-20, ERC-998 dahil olmak üzere tüm token standartlarıyla uyumlu olduğundan emin olun. Ancak, güvendiğiniz biri dışında, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı kimseye gizli cümlenizi vermeyin.

Kripto cüzdanınızı oluşturduktan sonra size bir fırsatlar kapısı açılır.

2. Bir NFT Pazar Yeri Seçin

Bir NFT pazarı, dünyanın görmesi ve üzerine bir fiyat etiketi koyması için dijital sanat eserinizi barındıracağınız yerdir. Şu anda, birkaç NFT pazarı var ve kullanıcılar seçim yapmakta zorlanıyor. Her pazar yeri derin bir rekabet içindedir ve size uygun olan en iyi seçenekleri seçebilirsiniz.

Rarible ve Opensea Karşılaştırması

Ayrıca, en iyi NFT pazar yerleri OpenSea, LookRare, Larva Labs, Rarible, Nifty Gateway, Mintable, Axie Marketplace ve diğerleridir. Bu pazar yerleri, web sitelerinde en fazla ziyaretçiyi alır ve harika kullanıcı ara yüzleriyle çoğunlukla kullanıcı dostudur.

3. Kendi NFT Koleksiyonunuzu Yaratın

Pazar yerinizi seçmeyi bitirdikten sonra, NFT koleksiyonunuzu veya bir dizi koleksiyon oluşturun. Alan artık oldukça rekabetçi olduğundan, resminizin diğerlerinden farklı olması gerekiyor. NFT’leriniz resimler, videolar, GIF’ler veya piyasada sevileceğini düşündüğünüz diğer dijital parçalar olabilir.

Kendi NFT’lerinizi nasıl oluşturabilirsiniz ? En iyi platformlar

Koleksiyonunuzu yüklemeden önce, öncelikle biyografinizi doldurduğunuzdan emin olun. İkinci olarak, ilgi çekici bir kapak fotoğrafınız olsun ve üçüncüsü, koleksiyonunuzun ne anlama geldiğini kelimelerle vurgulayın. Ayrıca, NFT alanıyla uyumlu, akılda kalıcı bir ad seçin.

Son olarak, NFT koleksiyonunuza bir fiyat etiketi ekleyin ve satışa çıkarın.

4. NFT Projenizi tanıtın

İlk üç nokta kolay ve yapılabilir. Bu 4. nokta en zorlarından biridir ve eğer bunu başarabilirseniz, sizi durdurabilecek hiçbir şey yoktur.

NFT koleksiyonunuzun reklamını yapmak ve markalamak en önemli öncelik olmalıdır. Diğerlerinin yanı sıra sosyal medyada, YouTube videolarında, dergilerde, haber sitelerinde tanıtabilirsiniz. Ayrıca diğer sanatçılarla işbirliği yapmayı deneyebilir ve piyasada adınızı duyurabilirsiniz.

Önemli olan her yerde olmaktır. Dijital sanat eseriniz ne kadar çok kişiye ulaşırsa, satış şansınız o kadar artar.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz