Nexo Coin Nedir ?

Nexo, kripto para birimi kullanan ağ platformu kullanıcılarına tam zamanlı kripto para destekli krediler alma olanağı tanıyan blok zinciri teknolojisiyle bezenmiş bir borç verme yapı platformudur.

Bu ağ platformunda faaliyet gösteren kullanıcılar, fiyat para birimi veya sabit para biçiminde kullanılan bir kredi miktarına sahip olmak için kendisini garantiye almak mantığı ile, bir nevi kefil mantığına uygun olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Ripple gibi piyasada son derece popüler ve güvenilir olarak anılan bir token yatırır.

Bu platformu kullanan katılımcılara kredilerde topluca oluşan faiz indirimleri ve toplanan, biriktirilen kaynaklardan faiz ödemeleri ticareti yapma şansı meydana getirme gibi avantajlar olanak gösteren yerel bir kripto para birimi olan NEXO tokenine sahiptir. Token hakimleri dahası Nexo’nun kârlarından pay alma avantajına sahip olma durumu oluşur.

Proje ilk olarak konsepti, açıklaması, hedefi ve yol haritası olarak Aralık 2017’de açıklandı ve Nisan 2018’de topluluklara ilk gösterimi, tanıtımı yapıldı.

Nexo (NEXO) Coin Nasıl Elde Edilir ?

Kripto para birimlerine, bu platformlara güvenerek hisse yaratmayı, kazanç sağlamayı, yatırım yapmayı veya avantajlarından yararlanmayı düşünen katılımcılar Nexo coin hakkında pek de bilgiye sahip değiller. İlk anlatılacak durum olarak, kripto para birimlerine sahip olmak için çevrimiçi bir cüzdanına sahip olmak gerek.

Nexo, dijital ögelerin topluluğunu güvenlik altına almak ve garanti durumunda kalması için herkese açık son derece temiz kredi sözleşmeleri toplamını kullanır. Sözleşmelerin ayrıntıları blok zincirinde saklanır ve herkese açık olacak şekilde düzenlenmiştir. Nexo katılımcılarının, Nexo’nun hizmetlerini icra ederken tüm kripto para birimlerinin sahipliğini elinde tuttuğunu unutmamak olayı anlamak açısından çok kritiktir.

Nexo Kripto Kredi Platformunda Nasıl Kredi Alınır ?


Anında Kripto Kredi Platformlarını kullanıma aldıktan sonra ek yapmak için bir müşteri kripto birikimlerini güvenli Nexo Hesabına yönlendirir. Nexo Oracle daha sonraki zamanlarda kredi limiti için mevcut tutarı otomatik olarak tutar ve varlıkları için ilgili blok zinciri kabulleri alındığında krediyi oluşturur.

Kredi limiti, teminat olarak kısıtlı verilen kripto düzenlerinin piyasa değerine göre incelenmektedir. Kredi limiti değişken olduğundan, müşterinin varlıklarının değer artırması durumunda Nexo Oracle kredi limitini yükseltir.

Anında Kripto Kredi Platformlarının bir diğer eşsiz özelliği de katılımcıların kredilerini desteklemek için farklı özellikte kripto para birimlerinden oluşan bir paket meydana getirebilmeleri ve bu da onları kripto piyasasının değişkenliğine karşı daha az risksiz oldurulabileceğidir. Kişisel gizlilik ve kişisel güvence altında olmak ile ilgili olarak, Nexo Cüzdanına konulan tüm saklama verileri, SOC 2 Tip 2 sertifikalı lider kripto saklama kurumu BitGo ile Sınıf III banka türü kasalarda soğuk depoda muhafaza edilir.

Kullanıcı, banka havalesi veya ücretsiz Nexo Card vasıtasıyla 40’tan fazla kripto para biriminden birinde kredisini hemen alır. Daha sonraki zamanlarda kredilerinin bir tutarını veya bütününü, diledikleri zaman, tek bir işlemle veya daha küçük para çekme yollarıyla, sadece gerçekte harcadıklarına faiz durumuna söz vererek kullanabilirler.

Nexo Kripto Kredi Platformunda Kredi Geri Ödemesi Nasıl Olur ?


Kredinin geri ödenmesi meydana geldiğinde, Nexo birden fazla olanak sunar. Krediler, kripto para birimiyle veya bir banka havalesi yoluyla geri ödenebilir.

Nexo Oracle, işlemi blok zincirinde tutar ve geri ödeme sağlandığı zaman kredi limitlerini hemen yeniler. Bir kullanıcının hesabında söz eden kredi faizinin bedeli için durağan NEXO Token’ı varsa, Nexo bu toplam tutarda %50 indirim uygular. Fakat, müşterinin tam indirime sahip olabilmesi için kredisinin tamamı boyunca bu NEXO Jetonlarını Nexo Hesabına yatırması lazımdır.

Kullanıcılar Nexo Hesaplarındaki kripto varlıklarının bir kısmını satarak da kredilerini geri ödeyebilirler. Ödenmemiş tutar mevcut kredi limiti çerçevesinde olduğu müddetçe, Nexo herhangi bir aylık geri ödeme almayı sağlamaz. Borç bütünüyle geri yatırılırsa herhangi bir sorun kalmaz.

Nexo’yu Kimler Kullanabilir ?

Sahip oldukları durumların topluluklarını kaybetmeden kripto durumlarından para kazanmak isteyen kullanıcılar, her ölçekteki kuruluşlar bu yapıyı kullanabilir.

Kripto para birimi olarak çalışan ve faaliyet gösteren madenciler, kripto portföylerini kullanarak yeni yatırım ortamları yaratmayı isteyen hedge fonları sahipleri, Nexo’nun yaratılması ve desteklenmesi ortaklığında bulunanlar kullanabilir.

Nexo, dijital oluşumlarla ortaklık gösteren değişken kredi limitleri olanakları tanıyan iyileştirilmiş kaliteli bir çözüm oluşturmak için ekibin 12 yılı aşkın FinTech tecrübesiyle en son teknolojiden faydalanıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz