Netflix hisse senedi hayal kırıklığına uğrattı

Hisse senetleri Çarşamba günü yükseldi, ancak yatırımcılar Netflix kazançlarını kaybederken ve Ukrayna’da devam eden savaşla birlikte reel tahvil getirilerinin ne kadar artacağına dair sorularla kazançlar sınırlandırıldı.

600 Avrupalı ​​şirketin yer aldığı STOXX endeksi %0,4 artarak 458,17 puana ulaştı. MSCI tüm ülke hisse senedi endeksi %0,2 daha sıkıydı.

Yatırımcılar, getirileri Salı günü Mart 2020’den bu yana ilk kez kısa bir süre için negatif bölgenin üzerine çıkan 10 yıllık Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetlere (TIPS) dikkatle baktı.

Reel getirilerdeki artış, hisse senetleri gibi riskli varlıklar için, özellikle de önümüzdeki hafta kazanç bildiren büyük teknoloji firmaları için taze bir rüzgar oluşturuyor.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq vadelileri yüzde 0,6 düştü, S&P500 vadelileri yüzde 0,3 düştü.

Netflix aboneleri on yılda ilk kez düştü, hisseleri %24 düştü

Küresel yayın devi Netflix Inc (NFLX), Salı günü on yıldan fazla bir süredir ilk kez abone kaybettiğini bildirdi ve ikinci çeyrekte daha fazla daralma öngördü

Netflix, ilk çeyreğinde 200.000 abone kaybetti ve 2,5 milyon abone ekleyeceğine dair mütevazı tahminlerinin oldukça gerisinde kaldı. Mart ayı başlarında Ukrayna’yı işgal ettikten sonra Rusya’daki hizmetini askıya alma kararı 700.000 üyenin kaybıyla sonuçlandı. Şirketin hisseleri, pazar sonrası işlemlerde %24 değer kaybetti.

Netflix (NFLX) Hisse Senedi Fiyat Tahminleri

Netflix, “Stranger Things” ve “Ozark” gibi heyecanla beklenen dizilerin geri dönüşüne ve Chris Evans’ın oynadığı “The Grey Man” filminin ilk çıkışına rağmen 2 milyon abone kaybedeceğini tahmin ederek bahar çeyreği için kasvetli bir tahmin sundu. Refinitiv verilerine göre Wall Street, ikinci çeyrek için 227 milyonu hedefledi.

İlk çeyrek geliri, Wall Street’in 7.93 milyar dolarlık tahminlerinin biraz altında, 7.87 milyar dolara ulaştı. Hisse başına net kazancın 3.53 dolar olduğunu bildirdi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here