Neoland, Gerçek Dünyayı NFT’lere Bağlayan Oyun

Neoland, karşılıksız tokenlerde (NFT’ler) araziler elde etmek ve pasif gelir elde etmek için gerçek boyutlu bir blok zinciri oyunuyla gayrimenkul yatırımına genel bir bakış sunar. Web 3.0 ile artırılmış gerçekliği birbirine bağlayan bu “Oynat ve Kazan”ın özelliklerini keşfedin.

Neoland, Artırılmış Gerçeklik ile Gerçek Dünyadan Arazilere Sahip Olun

Hepimiz gayrimenkul yatırımı ile ilgili ikonik oyun olan Monopoly oyununu oynadık. Bugün Web 3.0’da bu tür bir yatırımı çeşitli metaversiyonlarla buluyoruz, ancak bunlar mutlaka gerçeklikle ilgili değiller.

Solana (SOL) blok zincirine dayalı bir oyunun devreye girdiği yer burasıdır: Neoland. Bu oyunun arkasındaki fikir, blok zinciri ve değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) fiziksel konumlarla ilişkilendirmektir. Oyuncular “Neoland” adlı arazileri satın alabilecek ve bunlardan gelir elde edebilecekler.

Bunu yapmak için, Neoland evreninde arazi sahibi olan insanlar, orada binalar inşa edebilecek ve arazilerinin etkinliğini ve dolayısıyla potansiyel pasif gelirlerini artırmak için etkinlikler düzenleyebilecekler.

Lyon merkezli geliştirme stüdyosu Revolt Games tarafından geliştirilen, ikincisi Eylül 2021’de 2,5 milyon avro toplamayı başardı. Fonlar, Level-Up, Bpifrance ve Thibaud Elzière, Hubert Thieblot, Eduardo gibi çeşitli iş melekleri dahil olmak üzere Fransız yatırımcılardan toplandı; Ronzano ve Julien Romanetto.

Neoland’ın kalbi: NFT’lerin Kullanımı

İlk olarak, bir arazi parçasının mülkiyetinin doğrulanmasına izin verirler. Böylece, Fractal, Magic Eden ve hatta Solanart gibi Solana ekosisteminin çeşitli platformlarında satın alınabilir veya takas edilebilirler.

Ek olarak, oyunun gideceği yöne karar vermenin yanı sıra çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi için yönetim hakları sunarlar.

StarSharks NFT Oyunu ile Oyna Kazan

11 Neolands sahibinden oluşan bir grup, amacı diğer kullanıcılar tarafından önerilen çeşitli projeleri seçmek olan bir organizasyon olan “Neoconseil”e üye olabilecek. Bunlar daha sonra oyun içinde yapılıp yapılmadıkları ve aynı zamanda Neoland’ın gelişeceği bir sonraki ülkeye karar vermek için sahipler tarafından oylanacak.

Neoland: Neopolis tarafından desteklenen yeni oyun

Neoland’ın ücretsiz versiyonu sayılabilecek mobil oyun ise Neopolis. Bu konum tabanlı MMORPG, gerçek dünyadaki binaları edinmenize ve bunları yükseltmenize olanak tanır.

Fransa ve Birleşik Krallık’ta her ay 1,5 milyondan fazla indirme ve 150.000 oyuncuyla bağlanan Neopolis, Web 3.0 sürümüne açılan kapıdır.

İki oyunu birleştiren bağlantı önemlidir, çünkü Neoland’daki arsa sahiplerinin gelirini belirleyen Neopolis oyuncularının faaliyetleridir. Kısacası, bir bölgeden ne kadar çok oyuncu geçerse, bu bölgenin sahibi o kadar çok ödül alacaktır.

Bu nedenle, bir Neoland sahibinin çekiciliğini artırmak ve böylece gelirini artırmak için mümkün olduğunca çok oyuncuyu bir araya getirmek için arazisinde sanal etkinlikler geliştirmesi önemli olacaktır.

Kullanıcıların hizmetinde bir ekonomi

Revolt Games stüdyosu, Neoland evreninin ekonomisini geliştirmek ve oyuncularla adil bir gelir paylaşımı kurmak istiyor.

Bunun için Neopolis’te mikroişlemler ve reklamlar yoluyla elde edilen gelir, oyuncuların konumuna göre farklı arazilerin sahipleri ile paylaşılacak.

Bu sitelerde yer alan çeşitli işletmeler de Neoland ekosistemine katılabilecek. Aslında, ikincisi oyunu kullanarak bir reklam almak isterse, binalarının orada görünmesi için ödeme yapabilirler. Arazi sahibi bu nedenle ek ücret alacaktır.

Neoland ile bağlantılı NFT’lerin ikincil piyasası da önemli bir yer tutacaktır, çünkü bir mal sahibi arazisinin kapasitelerini artırma olanağına sahip olacak, böylece değerleri orantılı olarak artacaktır. Böylece oyuncular, başlangıçta çekici olmayan bir Neoland’ı satın almayı ve ikincisinde ayarlamalar yaptıktan sonra yeniden satışta kar elde etmeyi seçebilecekler.

Son olarak, Revolt Games tarafından geliştirilecek olan gelecekteki konum tabanlı video oyunları, bu yeni oyunlardan elde edilen gelir de onlarla paylaşılacağı için Neoland’daki arazi sahiplerine de fayda sağlayacak.

Neoland NFT’leri Yakında

2022 baharı için Neoland 10.000 “Kara Geçidi” oluşturacak. Bu NFT’ler, haritada planınızı seçmek için bir bekleme listesine katılmak için kullanılacaktır. Böylece Landpass’a sahip olan ve numarası listenin en başında yer alan kişi arazisini ilk sıralardan seçecektir.

Bu ilk sürüm yalnızca Fransa’da yer alacak, ancak gelecekte başka ülkelerin de eklenmesi planlanıyor. Nisan ayında ön satış sırasında SOL tokenlerinde 25 dolar olacağından Landpass’ın fiyatı nispeten erişilebilir.

Takibinizde Olması Gereken Play-To-Earn Oyunları

Sabırsız olanlar için yakında Neopolis’te bir hazine avı gerçekleşecek. Bu ücretsiz oyunda gerçekleşen etkinlik, Landpass satışına öncelikli erişime sahip olmayı ummak için mükemmel bir fırsat, çünkü tapınaklar oyun haritasında gizlenecek. Bu tapınakları bulmak, takas edilebilecek “Topluluk Tokenları ” toplamanıza izin verir.

Bu token, stoklar çok hızlı tükenirse Landpass almayı garanti etmez, ancak yine de satışa halka halka açılmadan 3 saat önce erişme imkanı sunar. Bu tapınaklar, Neoland ile Solana blok zincirinde bulunan diğer projeler arasındaki işbirliklerini vurgulamayı da mümkün kılacaktır.

Zamanla Gelecek Geliştirmeler ve NCOIN (Neoland Coin)

Geliştiriciler, topluluk tarafından oylanacak çeşitli ülkeler ve etkinlikler eklemenin yanı sıra, tokenlarını 2022’nin 4. çeyreğinde Neoland’a eklemeyi planlıyor. NCOIN (Neoland Coin) adını taşıyacak olan bu token, arazi sahiplerinin ücretlendirilmesine temel teşkil edeceği için esas olacaktır. Bu kripto para biriminin SOL coin elde etmek için değiş tokuş edilebileceğini de belirtmek önemlidir.

Uzun vadede, Neoland arazileri bölmek ve birleştirmek için bir tamirciye sahip olmalıdır. Bu, mal sahiplerinin varlıklarını azar azar artırmalarına veya mülklerinin bir kısmını satmalarına izin verecek, aynı zamanda kırsal alanları daha çekici hale getirirken daha kalabalık şehirlere likidite getirecek.

Neoland blockchain oyunu hakkında

Neoland, oyun, emlak ve blockchain’i birleştiren bir evren yaratmayı vaat eden bir “Oynat ve Kazan” oyunudur.

Revolt Games ekibi ayrıca Neopolis oyununun çekiciliğini arttırırken sahipler için ödülleri artırmak için loncalara, merkezi olmayan özerk organizasyonlara (DAO’lar) açılma ile sosyal yönü büyük ölçüde geliştirmek istiyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here