NASCAR NFT Pazarına Giriyor

NASCAR, binlerce ücretsiz hatıra NFT’si ile birlikte kendi NFT pazarını başlattı. Dünyanın önde gelen otomobil yarışları ve işletme şirketlerinden biri olan NASCAR, NFT furyasına dahil olan son kuruluş oldu. Şirket, koleksiyon ürünleriyle olan kapsamlı ilişkisiyle tanınır ve NASCAR hayranları tamamen onlarla ilgilidir. Ancak, NASCAR için bir sonraki adım, meta veri tabanındaki koleksiyonlardır.

Son zamanlarda, 8 NASCAR pistine sahip şirket olan Speedway Motorsports, yeni bir NFT pazarında GigLabs ile ortaklık kurdu. RaceDayNFT.com, NASCAR merkezli ilk NFT pazarıdır. Bristol Motor Speedway’deki Cup Series playoff yarışından bir hafta önce Pazartesi günü 13:00 ET’de başlıyor. NFT Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey başlıklı içeriğimizden NFT’ler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hayranların tepkisine bağlı olarak Burch, gelecekteki fırsatları “sınırsız” olarak nitelendiriyor. Bu, IndyCar Serisi veya NHRA gibi diğer NASCAR kuruluşlarıyla NFT’leri içerebilir. Yeni RaceDayNFT pazarı açıldığında, bir sonraki Bristol yarışı için 10.000 hatıra bileti NFT’si ücretsiz olarak sunulacak. Bunlardan 500’ü rasgele altın biletleri içerecek. NFT’lerde Burch’a göre ses veya ses efektleri bulunur. Dört yarış ve dolayısıyla dijital koleksiyon için dört bileşen vardır ve hatıra bileti tektir. Etkinliğin herhangi bir katılımcısı, daha fazla NFT olanağı sunan bir QR kodunu tarayabilir.

Kripto ve Arabalar

Zaten, NASCAR kripto piyasasına yabancı değil. Bu yılın başlarında NASCAR sürücüsü Landon Cassill, şirkette tamamen kripto ile ödeme yapan ilk kişiydi . Şirket, hayranlardan olumlu tepkiler alan dijital biletler ve yarış programları başlattı.

Aslında bu NFT’ler, taraftarları yarış ve sürücülerle daha önce hiç olmadığı kadar birbirine bağlamada büyük bir rol oynuyor. Bu seride bulunan en nadir NFT, dijital paralar olarak iki Winner’s Edition NFT’sidir. Biri yarışı kazanana, diğeri en yüksek teklifi verene gidiyor.

GigLabs CEO’su ve kurucu ortağı Douglas Dimola’ya göre, “[Coin] bir tarafta iz, diğer tarafta kazanan ve tarih var. Dolayısıyla müzayedeyi kazanan kişi, kazanan sürücüyle paylaştığı bir NFT’ye sahip olacak.” Geçtiğimiz yaz bir başka otomotiv endüstrisi devi olan BMW, kendi NFT serisini piyasaya sürdü. Arabalarının ikonik modellerinin dijital koleksiyonlarına odaklanıyor. Şimdi NASCAR’ın kendi pazarı ve NFT’leri ile sektör kripto kabulüne devam ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments