Mina Protocol (MINA) Web 3.0 için 92 milyon dolar topladı

Mina (MINA) blok zinciri, 92 milyon dolarlık yepyeni bir sermaye enjeksiyonu sayesinde gelişebilecek. Yatırımcılar arasında, yılın başında FTX tarafından oluşturulan yatırım fonu olan FTX Ventures’ın varlığını ayrıca belirtmek gerekiyor. Serbest bırakılan fonlar, Mina’nın sıfır bilgi kanıtı (ZKP) teknolojisini geliştirmesini sağlarken aynı zamanda Web 3.0’ın benimsenmesine odaklanmasını sağlayacak.

Mina ekosistemi yeni bir fon akışı alıyor

Mina (MINA) blok zincirinin geliştirilmesinden sorumlu konsorsiyum olan Mina Ecosystem, yeni yatırımcıları çekmeyi amaçlayan MINA coinlerin satışından 92 milyon dolar topladı.

Finansman turunun, blok zinciri sektörüne yatırım yapmak için kullanılan bir grup olan Three Arrows Capital tarafından ve aynı zamanda FTX platformunun yatırım fonu olan FTX Ventures tarafından yönetildiğini belirtmek gerekir.

Basın açıklamasına göre bu, FTX Ventures’ın sıfır bilgi kanıtı (ZKP) teknolojisine dayalı bir projeye yaptığı en büyük yatırım. Ayrıca Alan Howard, Amber Group, Blockchain.com, Brevan Howard, Circle Ventures, Finality Capital Partners ve Pantera gibi başka yatırımcılar da var. Satışın şartları kamuya açıklanmadı, ancak yatırımcıların bağış toplama için planlanan tüm tokenleri paylaştığını hala biliyoruz.

Tipik olarak, yeni yatırımcıları çekmek için geliştiriciler, belirli sayıda token karşılığında uygun oranlarda fon yatırmalarına izin verir. Bu tür bir ortaklık, yatırımcıların temel yatırımlarından yararlanmalarına izin verirken, ilgili projenin en uygun koşullar altında gelişmesine izin verir.

Web 3.0 odaklı geliştirme

Mina, Ethereum (ETH) blok zincirinin ZK-toplamalarının kullanımıyla yaygın olarak popüler hale gelen, sıfır bilgi kanıtı teknolojisini kullanan, katman 1 blok zinciri olarak adlandırılan bir blok zinciridir. ZKP’nin teknolojisine dayalı akıllı sözleşmeler, kullanıcılarına özel verilerinin korunmasının güvencesi de dahil olmak üzere birçok fayda sağlar.

Mina’nın akıllı sözleşmelerine “sıfır bilgi uygulamaları” için “zkApps” deniyor. Blok zinciri esasen bu operasyona dayalı olduğundan, bu yeni sermaye enjeksiyonu, Mina’nın yeni geliştiricileri çekerek bu teknolojide daha da uzmanlaşmasını sağlayacak. Ayrıca, projenin arkasındaki ekip, öncelikle güvenliklerine odaklanarak, kullanıcıları arasında Web 3.0‘ın benimsenmesini teşvik etmek istiyor.

Mina blok zincirinin mimarisi, genel halkın ağa kolayca katılmasına izin vererek protokolü yeni bir ademi merkeziyetçilik düzeyine taşıyor. FTX Ventures Yatırım Ortağı Brian Lee, “Bu, veri gizliliğini sağlama konusundaki yerel yeteneğiyle birleştiğinde, onu Web 3.0’ın geleceğini şekillendirmek için muazzam bir potansiyele sahip benzersiz bir Katman 1 haline getiriyor” dedi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here