MicroStrategy 660 BTC Adet Alımı Gerçekleştirdi

MicroStrategy, Bitcoin hazinesini yükseltmeye devam ediyor. Kuruluş, BTC fiyatında düşüşe karşın BTC temin etme işlemlerini düşürme kararı alması beklenmiyor.

MicroStrategy pay tutarları azalış trendini istikrarlı bir şekilde devam ettirirken, kurucu ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor gelişmelerden pek de sarsılmış gözükmüyor. Esas olarak, kendi şirketi az evvel muazzam bir adette; 660 Bitcoin temin etti.

Michael Saylor, MicroStrategy’nin ortalama olarak hemen hemen 37.865 dolar tutarla 25 milyon dolar karşılığında 660 adet Bitcoin temin ettiğini açıkladı. Firma, 660 bitcoin temin ederek elde barındırılan totalin her biri 30.200 dolardan 3.8 milyar dolar harcamış oldu.

MicroStrategy Bitcoin alımı yapmaya devam ediyor

Haber ajansları ile yapılan yakın zamanlı bir söyleşide Saylor, iş hayatında “Hiç bitcoin denli zorlayıcı ve önüne geçilemez bir şey tecrübe etmediğini” belirtti. MicroStrategy’nin mali tablo yol haritasının Bitcoin temin etmek ve elde saklı barındırmak olduğunu, firma misyon ve vizyonunu ise resmi anlamda yazılım ticareti yapmak olduğunu ifade etti.

Bitcoin ve Diğer Kriptolar Artık Hindistan’da Yasal!

BTC’nin ve kripto para piyasasının yakın tarihlerdeki azalış trendine karşın, MicroStrategy BTC temin etmelerini duraklatma emaresi göstermiyor. Tesla ve Block (eski ismi ile Square), Bitcoin barındıran bir başka iki değerli firmadır. Saylor’un kendi firması, 2021 senesinin dokuzuncu ayına kadar iki virgül dört milyon dolar tutarında BTC temin etti ve bu, 2020 senesinin aynı zamanı için muazzam bir yükselişti.

Ekonomi Yöneticisi Phong Le, firmanın 2022 senesinde BTC temin etmeye devam edeceğini ifade etti. 2021 yılının çizelgesini geçip geçmeyecekleri henüz bilinmiyor. Temel amaçları temin etmek ve barındırmak olduğundan, sanal ögelerini elden çıkarmaya yönelik emelleri bulunmuyor. Firma ek olarak Bitcoin destekli tahvil temin etmeyi de yol haritasına ekledi.

MicroStrategy, geçtiğimiz hafta SEC aracılığı ile Bitcoin sanal ögelerini nasıl ifşa ettiği hadisesi hakkında sert sözler işitti. ABD’nin önde gelen haber kaynaklarına göre, MicroStrategy, Bitcoin tutarındaki dalgalanmayı yok ediyor ve bu sebeple, ABD Genel Onay Görmüş Muhasebe Prensipleri ya da GAAP vasıtası ile kavram haline getirilemeyen tedbirlerde Bitcoin değer azlığı sarfiyatlarını barındırıyor.

MicroStrategy Şirketinin Temel işi Olan Yazılım Yatırımları Ne Durumda ?

Jeffries Group uzman ekonomisti Brent Thill, MicroStrategy şirketinin Bitcoin sanal ögelerinden 750 milyon doları aşkın gelir elde ettiğini varsayıyor, fakat MicroStrategy’nin ilk iş faaliyeti olan kurumsal bilgi zekasını yok saydığından kaygılanıyor. Firma, 2021 yılının altıncı ve dokuzuncu ayları için 30 Eylül 2021 tarihinde sona eren 36,1 dolar zarar açıkladı. MicroStrategy şirketinin pay karşılığı 2021 senesinin kasım ayının başından bu yana düzenli bir biçimde azaldı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz