Metaverse Dünyasında ilk Düğün Yapıldı!

Decentraland’ın metaverse’i (MANA) ilk düğününü yaptı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Phoenix’ten bir çift olan Ryan ve Candice Hurley, tanıkların ve Yüksek Mahkeme Yargıcı Clint Bolick’in önünde dijital kimlikleriyle birbirlerine yeniden yemin ettiler.

Tören 4 Şubat 2022 Cuma günü gerçekleşti. Çiftin zaten 14 yıldır resmi olarak evli olduğunu unutmayın. Decentraland’da düzenlenen düğün, daha çok bir yemin yenileme töreniydi.

Bu olağandışı olayı ayarlamak için çift, bir Amerikan hukuk firması olan Rose Law Group’un hizmetlerini üstlendi. Grubun CEO’su ve kurucusu Jordan Rose, bunun blok zinciri tabanlı bir metaverse ortamında ilk düğün olduğuna dikkat çekiyor. Benzer bir şekilde, Kaliforniya’dan bir çift, Nisan 2021’de Ethereum (ETH) blok zincirinde evlenmişti.

Bu sadece Decentraland için bir ilk olmayacak, aynı zamanda herhangi bir blok zinciri tabanlı metaVerse’te gerçekleşecek ilk düğün olacak. Rose Law Group , Decentraland’ın web sitesinde yayınlanan davetiyede, gerçek dünyanın aksine, metaverse, mükemmel evliliğinize karşı çalışan fiziksel kısıtlamalarla sınırlı değildir.

Teknik Aksaklıklar Olsa da Metaverse’te ilk Düğün Gerçekleşti

Hukuk firması bu vesileyle Decentraland dünyasında sanal arazi satın aldı. Rose Law Group, “sanal bir evlilik sözleşmesi” içeren bir “meta-evlilik çerçevesi” geliştirdiklerini açıklıyor. Bu anlaşma, çiftin sanal kimliklerini ve blok zincirindeki dijital varlıklarını tanımlar. Bu evlilik sözleşmesi, blok zincirinde değiştirilemez bir token (NFT) olarak kaydedildi. Her internet kullanıcısı, çiftin köpeğinin NFT’sini de hediye olarak aldı.

Metaverse ile Hac ibadeti Yapılacak!

Ne yazık ki törende bir dizi teknik sorunla karşılaşıldı. Decentraland’ın ağı, düğüne bağlı kullanıcı sayısıyla gözle görülür şekilde aşırı kastı. Rose Law Group’a göre, etkinliğe 2.000 kişi katıldı. Gelin ve damada NFT şeklinde sunulan hediyeler yaklaşık yirmi dakika geç ortaya çıktı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz