Manchester City, Metaverse’de ilk futbol stadyumunu inşa ediyor

İngiltere Premiere Ligi kulübü Manchester City, Sony ile ortaklaşa Metaverse’de dünyanın ilk futbol stadyumunun inşaatına başladı. Dernek, bu amaçla Sony ile işbirliğine girmiştir. Bu, taraftarlara fiziksel olarak nerede olduklarına bakılmaksızın her maçta canlı olarak orada olma fırsatı vermelidir. Proje şu anda üç yıllık döneminin ilk aşamasındadır.

İlk olarak, sanal gerçeklik uzmanları kulübün stadyumunun ilk dijital haritasını çıkardı. Diğer şeylerin yanı sıra Sony, Hawk Eye Tracking teknolojisine ve görüntü analizi uzmanlığına katkıda bulunuyor.

Manchester City seyirci sayısını katlayabilir

Bu, tabiri caizse temel taşı veya sanal gerçeklik stadyumunun kabuğudur. Dernek, projeden muazzam bir potansiyel bekliyor. Sonuçta, Manchester City’nin Twitter’da 11.6 milyon takipçisi var. Kulüp böylece gerçek Etihad Stadı’nın kapasitesini sanal alanda birçok kez artırabilir. Bu, Manchester’a asla gitmeyecek veya gerçek bir bilet alamayan taraftarların bile maçları evlerinin rahatlığında takip edebilecekleri anlamına geliyor.

Metaverse Dünyasında ilk Protesto Gösterisi Gerçekleşti

Manchester City’nin pazarlama şefi Nuria Tarre;

Bir oyunu yeniden oluşturabileceğiniz, maçı canlı izleyebileceğiniz, farklı açılardan aksiyonun bir parçası olabileceğiniz, sınırsız olduğu için stadyumu istediğiniz kadar doldurabileceğiniz bir metaverse düşünebiliriz.

Manchester City’nin Metaverse’deki görünümü başarılı olursa, televizyon haklarının dağıtılma biçiminde devrim yapma potansiyeline sahiptir. Gelecekte, yayıncılarla anlaşmalar yapmak yerine, takımlar oyunlarını Metaverse aracılığıyla doğrudan hayranlarına satabilecekler. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz