Küresel büyüme endişeleriyle ABD Hazine getirileri düştü

Küresel büyümeye ilişkin endişelerin şu an için daha yüksek faiz oranlarına ilişkin beklentileri gölgede bırakması nedeniyle, ABD Hazine tahvil getirileri Pazartesi günü Londra’nın erken saatlerinde keskin bir şekilde düştü.

Pekin’in COVID-19’u kontrol altına almak için Şanghay’a katılmanın eşiğinde olduğuna ve dünyanın en büyük ikinci ekonomisindeki büyümeye zarar verdiğine dair korkular arttıkça, ABD hisse senedi vadeli işlemleri %0,5 düşerken dünya hisse senetleri keskin bir şekilde düştü.

Yatırımcılar, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güvenli liman tahvil piyasalarına geri yığılarak tepki verdi – her ikisi de bu yıl artan enflasyona agresif bir para politikası tepkisi beklentisiyle hırpalandı.

ABD Hazine getirileri 7-10 baz puan düştü

İki yıllık getiriler, Cuma günü yaklaşık %2.79 ile 2018’in sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak, gün içinde neredeyse 9 baz puan düşüşle %2.59’a geriledi.

Günde 10 baz puan düşüşle beş yıllık getiriler, 1 Mart’tan bu yana bir günlük en büyük düşüşüne ayarlandı ve 10 yıllık getiriler %2.81’de işlem gördü. Aynı zamanda son birkaç yılın en yüksek seviyelerinden keskin bir şekilde geri çekildi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here