Kripto piyasasındaki çöküşün sebebi Evergrande mi ?

Kripto para piyasası, 2021’in dördüncü çeyreğinin son ayağında büyük bir çöküşe tanık oluyor. Bu da pazarın değerini ve sektördeki dijital varlıkları milyarlarca dolar yok etti. Piyasa şu anda aşırı korku içinde. Sektörün piyasa değeri şu anda 2,17 Trilyon Dolar civarında, bu birkaç hafta önce 3 Trilyon dolar civarındaydı.

Endüstriden insanlar, kazanın Evergrande grubunun duyurusunun bir sonucu olma olasılığını düşünüyorlar.

Evergrande krizi piyasaları yıkacak mı ?

Evergrande Group, yılın Eylül ayından bu yana finansal açıdan duruşunu mali ve hukuki şartlarının yardımıyla özenle gözden geçirmektedir. Grup, finansal yükümlülüklerini yerine getirmek için yeterli kaynağa sahip olacağına dair bir garanti bulunmadığını duyurdu.

Bununla birlikte, firma, tüm paydaşların yararına şirketin denizaşırı borçluluğunun uygulanabilir bir yeniden yapılandırma planının formüle edilmesini sağlıyor. Şirket, yükümlülüklerini bir garanti kapsamında yerine getirmesi için yaklaşık 260 milyon ABD Doları tutarında bir talep aldı.

Şirketin taahhütlere uymaması durumunda, alacaklıların geri ödemenin hızlandırılmasını talep etmesine neden olabilir. Grup, şirketin menkul kıymetleriyle işlem yaparken şirketin yatırımcılarını ve hissedarlarını dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Son çöküş, piyasadaki kripto para fiyatları açısından yüzde olarak çift haneli düşüşlerine sebep oldu. Bu nedenle tüccarlar dipten üstel bir oranda alışveriş yapıyorlar. Kripto paralarda, balina birikimlerinde bir artışa tanık oluyor. Bu arada, bir analist , tüccarların alım pozisyonlarına acele etmelerine gerek olmadığını belirtiyor. Bunun yerine, hesaplanmış risklerle istikrarlı bir şekilde ölçeklendirilmelidir.

Bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı, bir önceki günden bu yana yaklaşık %25 kayıp kaydederken 42.000 dolar seviyelerine ulaştı. Kaynaklar, 1,79 milyar dolarlık BTC longunun bir saat içinde tasfiye edildiğini gösteriyor.

Genel olarak, daha önce de belirttiğimiz gibi, endüstriden kitleler dipten satın alıyor. El-Salvador bu düşüşte ortalama 48.670 Dolar fiyatla 150 Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz