Kripto piyasası toparlanmak için mücadele ediyor

Bitcoin fiyatı son dört gün içinde büyük bir satış gördü ve o zamandan beri konsolide etmeye ve toparlanmaya çalışıyor. Bazı altcoinler iyileşmede Ethereum ve Ripple’dan çok daha iyi. Ne olursa olsun, kripto piyasası için bir toparlanma rallisi makul görünüyor.

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında teknik analiz neler söylüyor?

Bitcoin fiyatı 18 Ağustos ile 20 Ağustos arasında %12 düştü ve 18 Temmuz’dan bu yana 20.750 doları en düşük seviyeyi belirledi. İyileşme BTC’yi 21.500 dolara itmiş olsa da, yukarı yönlü harekette 22.600 dolarda sınırlı görünüyor.

Yukarıda belirtilen seviyede bir ret ve ardından 20.750 dolarlık bir süpürme makul görünüyor. Bu nedenle, yatırımcılar erken bir toparlanma rallisine karşı dikkatli olmalıdır.

Bitcoin fiyatı için işler tehlikedeyken, 20.750 dolarlık destek seviyesinin kırılması ve onu bir direnç seviyesine çevirmek toparlanma rallisini erteleyecek. Böyle bir durumda BTC, likidite toplamak için 17.578 dolara kadar düşebilir ve 18 Haziran ile 13 Temmuz arasında oluşan en düşük salınım seviyelerinin altında kalabilir.

18 ve 20 Ağustos arasındaki Bitcoin düşüşünün ardından Ethereum fiyatı da yaklaşık %19 düştü. Ancak, ETH zaten geri çekildiğinden toparlanma çok daha kısa görünüyor. Yatırımcılar, verimsizliği doldurmak ve burada tersine çevrilmesini tetiklemek için 1.675 dolara küçük bir artış bekleyebilirler.

Kurtarma hedefleri belirsiz görünse de, 1.730 dolarlık engelin tersine çevrilmesi, alıcıların yeniden canlandığını gösterecektir. Bununla birlikte, son salınım noktasının üzerinde daha yüksek bir seviye olan 2.019 dolar, Ethereum fiyatı için düşüş tezini geçersiz kılacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz