Kripto piyasası düşüş trendine devam ediyor

Kripto para piyasası ve küresel finans piyasaları son 24 saat içinde ağır bir şekilde kan kaybediyor ve BTC fiyatı 47.000 dolar altına düşüyor. Büyük altcoinler %5’ten fazla kayıpla sert bir şekilde düşüyor.

Son zamanlardaki piyasa oynaklığının ardından, tanınmış bir analist ve yatırımcı, bir dizi kripto varlığı için fiyat hedefleri belirledi. Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere önemli kripto paraları değerlendirdi, biz de sizlerle paylaşmak istedik.

Bitcoin (BTC)

Konu Bitcoin olduğunda, uzman Bitcoin’in son satışların en kötüsünü atlattığına ve kısa süre sonra 50.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Her iki yerel düşüşün de atlatıldığını ve 45-47k bölgesindeki tekliflerin önemli borsalarda doldurulduğunu söylüyor.

Bitcoin’in pozitif fiyat hareketleri, varlık tekrar 47.000 dolar altına düştüğü için bir kez daha kısa sürdü. İlk büyük destek 47.000$ civarında, bunun altında fiyat belki 45.500 dolara düşebilir. Yukarı yönde, ilk direnç 48.500 USD yakınında. Ana direnç, fiyatın daha da yükselebileceği 49.500 dolarlık bölgeye yakın.

Ethereum (ETH)

Daha sonra, daha geniş altcoin pazarının gelecekte nasıl performans göstereceğini tahmin etmek için baskın akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un Bitcoin ile nasıl karşılaştırıldığını inceliyor. ETH/BTC paritesinin 0.070 ila 0.080 alanındaki bir kırılmanın altcoinler için olumlu olacağına inanıyor. 

Ayrıca, ETH’nin önceki aylarda olduğu gibi ay boyunca da düşebileceğini söylüyor. Altcoinler önümüzdeki haftalarda bir miktar düşüş yaşayabilse de, HTF [yüksek zaman çerçevesi] yeşilin üzerinde pozitif kalmaya devam ediyor. 

Bu yazının yazıldığı sırada ETH fiyatı tekrar 4.000 dolar seviyesini kaybetti ve son yedi günü %7.5’lik bir düşüşle sonlandırdı. Bir sonraki kilit destek, 3.880 dolar seviyesinin yakınında, bunun altında fiyat 3.650 USD’yi test edebilir. Yeni bir artış olursa, fiyat 4.000 doların üzerine çıkabilir. Ayrıca, bir sonraki kilit direnç 4.080 dolar seviyesinde.

Polygon(MATIC)

Matic fiyatı son 24 saatte yaklaşık %3 düştü ve şu anda 2.033 dolar civarında ikinci bir düşüş seansında işlem görüyor. MATIC 2,43 dolar direnç alanından çıkmayı başarırsa, bir sonraki direnç seviyeleri 3,25 dolar ve 3,96 dolar seviyelerinde bulunacak. Öte yandan, MATIC fiyatı 2 dolar psikolojik seviyesinin üzerinde tutunamazsa, 1.885 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz