Kripto Para Reklam Seçenekleri ve Platformları

Kripto reklamcılık içeriklerinde, ilginç bir şekilde reformcu teknoloji betimlemesi de zihinlerden geçer. Fakat kripto reklamcılığı için bu vasıtalar geleneksel mecralardan çok da farklı değil.

Kripto para reklamları, bir banner reklam kadar ayan beyan ya da bir yayın gibi saklanmış yerel bir reklam kadar yaratıcı olabilir. Kripto para için reklam içeriklerine çoğunlukla kripto reklam platform faaliyetleri sahiptir.

Bundan böyle toptan yatırımcıların farklı etkin medya vasıtası ile kripto para birimlerine ulaşması daha basit ve olası. Daha anlaşılacağı üzere, Facebook kripto reklam sansürünü geri çekti ve Google gibi başka teknoloji firmaları kripto para finans yapılarının belirli etmenler gözetiminde reklam yapmasına göz yumuyor.

Net bir kavram haline dönüştürmek, kavuşturmak için, bu inceleme yazısı en iyi 5 kripto reklam ürününün yanına ek olarak bir kripto hareketini etkin olarak tanıtmaya, daha anlaşılabilir temel yapılardan bazılarını açıklayacak.

Kripto reklam içeriklerini hazırlamadan evvel sorulması gereken en kritik soru reklam amaçlarının ne olduğudur.

Hedef bir ilk kripto para birimi önerisi yani bilindik adı ile ICO merkezi olmayan bir finans merkezinde yayınlama ya da bir bütün olarak bir kripto projesinin reklamını yapma gibi ekonomik yapı hareketleri ile destek etmekse: kripto için içeriklerin reklamını yapmak için birtakım çepeçevre saran alternatif kanal vardır.

En Efektif ve Verimli Beş Kripto Reklam Seçeneği

1. Kripto Para Reklam Platformları

Başlangıç olarak, kripto reklam protokolleri, kripto ile alakalı projeleri teşvik etmeleri haricinde, kültürel hale gelmiş reklam platformlarına yakın bir şekilde konumlanır. Kripto reklam platformları vasıtası ile kontrol edilen promosyonlar, yerel reklamlar, banner reklamlar ve ticari anlaşma iş birlikçiliği ya da ortaklı servis eden bir kombine biçimidir.

2. Sosyal Medya Platformlarında Kripto Para Reklamı Yapmak

Bir diğer seçenek olarak, bir kripto projesinin ses getirmesi için sosyal medya mecralarında efektif yer alması olmazsa olmaz koşuldur. Şu ya da bu ağda profili olmayan, çok adette kripto faaliyeti var. Buna Reddit, Facebook, Discord, Telegram, Instagram ya da Twitter gibi sosyal medya devleri de dahildir.

Bu yapı gibi protokoller zaman ya da alanla kısıtlı durumda değildir ve kullanıcıları kripto projeleri ile alakalı durumda kalmak için çok kritik değer taşır. Zamanı gelen piyasa ticaret faaliyetler konusunda bilgi alışverişinden bulunmaktan takipçileri bilgilendirmeye ve öğrenim altına almaya kadar, sosyal medya ile ilgili kalmaya olanak tanır.

İnternetin farklı konumlarına süregelen sanal bir ögeler bütününe sahip olmak, ana kitlenin kripto projesinin yatırım yapmaya önemli olduğunu bilmesini sağlamak için yeterli durumda olmamaktadır. Muhtemel kullanıcılar için ne denli çok bilgi yer alıyorsa o denli iyidir. Bir kripto ticaret piyasa pazarı stratejisine destek olmak için mutlak olan şey, toplulukla devamlı ve istikrarlı olarak bağlantılı halde söyleşide bulunmaktır.

Kullanıcılar bir kripto projesini efektif olarak inceliyorsa, yatırım yapıyor ise, proje sahiplerinin cevap vermesi, beyanlarda bulunması ve geri bildirimde bulunması kritiktir. Sosyal medya mecralarında konum almayan projeler sahtekarlık olarak betimlenme ve algı taşıma olası tehlikesi barındırır. Topluluk, kullanıcılar ve olası muhtemel kullanıcılar ile ilişki kurmak, bir kripto projesinin başarısı için çok kıymetlidir.

Telegram, kripto reklamcılığı için adından son derece söz ettiren çok kuvvetli bir sosyal medya mecrasıdır. Bir unvan ve mertebe sahibi olmak için hiç şüphesiz en kritik ve değerli platformdur.

Projeler, ek kaynak grupları, grup iletişim stilleri ve proje botları meydana getirebilir. Bunlar, hali hazırda yer alan ve muhtemel kullanıcıların bütün ticari faaliyetler konusunda bilgilendirilmesine destekçi durumda olur. Telegram ek olarak grup delegeleri için bir destek merkezi olarak da servis vermektedir.

Finans yapısı kaynaklı kripto reklamları ise çoğunlukla sansürlenir ve kısıtlanır. Seneler ve süreçler geçtikçe, yapıyı kötüye kullanan sahtekarlık ve dolandırıcılık projelerinde bir ani yükseliş meydana geldi. Her sosyal medya mecrasının, kripto projelerinin ve kripto para birimlerinin reklamı hakkında çeşitli koşullar bulunmaktadır.

Bir vakitler kripto para biriminin lansmanını yapmak için video paylaşım platformu olan TikTok, kripto reklamlarına sansür getirdi. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa Birleşik Krallık, İsrail ve başka ülkeler de içinde yer almak üzere dünyanın farklı ülkeleri kripto para reklamlarını sansürler hale getiriyor.

Bu sebep ile, marka prestij ve tanınırlığı topluluk dahil olumu için sosyal medyayı ele almak ve efektif bir şekilde kullanmak çok değerlidir.

Kripto reklamcılarının istediği seviyeye ulaşılabilir olması için, sponsorlu kripto reklamlarının şart ve denetim sistemlerinin güncel yapıda kalmak aynı kritikte değerlidir.

3. Kripto Para Podcast Reklamları ve Söyleşileri

Podcastler, üçüncü olarak, global çapta kripto topluluğuna erişmenin olağanüstü seviyede efektif bir kanalıdır. Podcast’ler aynı vakitte, proje denetleyicilerinin bir kısma sponsor olabileceği, bir söyleşi etkinliğine dahil olabileceği ya da bir bölüm ortası reklamı için tutar karşılama yapabileceği değişken ve hareketli bir kripto reklamcılık şeklidir.

Son zamanlarda, ses türü, zaman ya da alan sınırlaması olmadığı için ünlü ve ivme durumu kazanmıştır. Podcast mecrasının kendisi amaç haline getirilen ülkede hali hazırda yer olduğu müddetçe, kısımlara günün herhangi bir zaman diliminde herhangi bir alan ya da konumdan ulaşılabilir.

Podcast’ler öğretici ve anlatıcı bir yapıya sahiptir. Bir kripto projesine hali hazırda yer alan ana kitlesiyle ve muhtemel kullanıcılar ile iletişim sağlama olanağı tanır. Kripto podcast reklamları ya da söyleşi etkinlikleri, temel prensibinde marka reklamını, lansmanını ve bilincini güvence altına alır.

4. Kripto Aktivite Tarihleri

Bir aktivite zamanlama planında bir kripto reklamını duyurmak, bir projenin ticaret piyasa emel ve hedeflerine erişmenin stratejik bir alternatif tabanıdır. Kripto podcast reklamları ve söyleşi etkinlikleri gibi, bir aktivite takvimindeki kripto reklamı da değişken, canlı ve hareketlidir.

Kripto reklam tasarıcıları, emsal olarak bir ICO yapısını duyurmak için bir internet sayfasının takvimine dahil etmek için ödeme yapabilir. Kripto projesinin internet sayfası olay konum alımına bağlı durumda kalabilir. Fazladan bir artı taraf olarak, projenin içerik olarak içerdiği kripto söyleşi bilgilendirici kavram tanıtmak için ele alınabilir.

Marka ve prestij tanınırlığı meydana getirmekten yeni kullanıcılar çekmeye kadar, kripto reklamcıları sanal aktivite planları kripto reklamları konumlandırarak büyük yarar sağlayabilir.

5. Kripto Haber Kuruluşlarıyla Yapılan Sohbetler

Alanında sağlam bir kripto para haberleri paylaşan ajans, bir kripto projesinin reklamcılık emel ve gayelerini hayat dönüştürebilmek hedefi ile yardımcı olabilir. Önde gelen haber ajansları farklı yapıda kripto, blok zinciri ve fintech projeleri ile yedi günlük süreç periyodu ile tanıtım ortamı ve bilgilendirici söyleşilere ev sahipliği yapar.

Söyleşi, topluluk delegelerinin dahil olmasına da olanak tanıyan Telegram sosyal medya mecrasında hayata geçirilir.

Burada bir proje sahibi içeriklerini, servis etmenlerini, tarihçesini ve başka alakalı bilgileri gündemine alır. Soru sormak isteyen kesim on adet soru sorar ve grup beş soru sorma hakkı bulunur. Bu konferans söyleşileri iletişimi kuvvetli ve cezbedici durumdadır.

Bu hedeflenen ve düzenlenen etkinlik, proje sahibi, proje konusunda stratejik verileri bütünü ile yeni bir kripto takipçisine aktarır durumda olabileceğinden, kripto reklamları için efektif bir vasıtadır. Bu kripto reklam içeriği, bir projenin ana kitlesini büyütmeye ve muhtemel kullanıcılar ve yatırımcılar ikileminde marka yapısı ve prestij farkındalığı meydana getirmeye olanak tanır.

Farklı Türde Kripto Reklam Ağları

1. Kripto Para Finans Yapıları için Google Ads

Google’ın etkisi olmadan bir sanal pazarlama hamlesinin hayatta kalması pek muhtemel gözükmemektedir. Fakat arama motoru, kripto reklamcılığını basit hale getirmedi.

Google Ads, kripto para finans merkezleri de içinde yer almak üzere “karışık dedikodu asparagas finansal içerikleri servis etmek” isteyen bütün kişilerin bunu Google’dan belge sahibi olduktan sonra Google Ads vasıtası ile gerçekleştirilebileceği ayan beyan seçiktir.

Bütün içerikler, reklamlar ve başlangıç tanıtım sayfaları, exchange’in resmi yetkili belge edinmeye çalıştığı ülkenin yerel legal ihtiyaç ve normlarını karşılamalıdır. Google Destek verileri baz alındığında, bütün reklam stilleri ve norm uzuvları resmi yetki belgesi gerektirir.

Reklam koyanların resmi yetki belgesi alabilmeleri için yerel belge ihtiyaçlarını karşılamaları gerekir.

2. Meta’nın Kripto Para İçerik ve Servis Etmenlerine Dayalı Reklam Politikası

Facebook, kripto para reklamcılığını sansür getirme kararından vazgeçerek yeni bir karar aldı. Fakat, bu protokolü kullanan kripto reklam koyucuları için sert ve radikal şartlar vardır. Facebook’un ana kuruluşu Meta, kripto reklam içerikleri için sert entegre edilebilirlik gereksinimlerine vakıftır.

Facebook, kripto para birimlerinin gelir elde etmesini, tekrardan temin edilmesini, değiş tokuş edilmesini ya da ticarete alınmasını basit hale getiren kripto para ticaret protokolleri programlar ve alakalı servis vericiler içerikler için anlatıma dahil ediyor. Mevcut iç yapılanmada yer aldığı gibi, NFT projesi faaliyetlerinin uygunluk müracaatında bulunmasına ve kabul görmesine gerek yoktur.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz