Kripto Para Piyasası Değer Kaybetmeye Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı, 25 Temmuz’dan bu yana görülen kazanımları geri alarak geçen hafta büyük bir çöküşe tanık oldu. Ethereum, Ripple ve diğer altcoinler de bunu takip ederek daha da kötü bir çöküş yaşadı.

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor

Bitcoin fiyatı son dört gün içinde %22 düştü ve haftalık destek seviyesini 34,752 doları test etti ve burada tutunamadı. BTC’nin buradan bir tür yükseliş toparlanması görme şansı olsa da , söz konusu desteğin kırılması, en azından piyasa yapıcıların bakış açısından kaçınılmaz görünüyor. Bitcoin fiyatının tekrar 30.000 dolar veya daha düşük bir seviyeye gelmesinin bir nedeni, likiditenin 29.100 doların altında kalmasıdır, bu nedenle yatırımcılar BTC’nin önümüzdeki günlerde düşüşe devam etmesini bekliyor.

Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altına Düşecek mi?

Ethereum fiyatında durumlar nasıl ?

Ethereum fiyatı, 2.650 ila 3.347 dolarlık talep bölgesinden sert bir şekilde aşağı indi. Bu gelişme düşüş eğiliminde olsa da, ETH’nin haftalık 2.324 dolar destek seviyesi var ve burada tutunması çok önemli olacak.

Bu desteğin kırılması ETH’yi 1.730 dolarlara kadar düşürebilir ve satış tarafı likiditesi bunun altında kalabilir ve bu, daha fazla zarara yol açabilir. Yatırımcılar, ETH’nin bu seviye etrafında istikrar kazanmasını ve yükseliş trendini yeniden başlatan bir destek oluşturmasını bekliyor.

Altcoinler can çekişiyor

Ripple fiyatı 0,694 ila 0,75 dolar talep bölgesini keserek satış baskısında bir artışa işaret ediyor. Düşüş, XRP fiyatını 0,604 dolar destek seviyesini yeniden test etmeye itti.

Bu görünüm, Bitcoin ve Ethereum ile gerçekleşen gelişmeye son derece benziyor . ETH ve XRP ile BTC arasındaki muazzam korelasyon nedeniyle, Ripple dahil altcoinlerin çoğunun piyasa değerinde bir çöküş görülecek.

Bu nedenle yatırımcılar, Ripple fiyatının 0,518 dolar veya daha düşük seviyesini tekrar ziyaret etmesine hazırlıklı olmalıdır.

Solana (SOL) bu düşüşte en çok etkilenen altcoinlerden biri oldu. Solana fiyatının düşüş görünümünden bağımsız olarak, günlük talep bölgesinde 65.91 dolar ile 78.76 dolar arasında bir tepki alması gerekiyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here