İsrail’in En Büyük Bankası Leumi Kripto Yatırımları Sunacak

İsrail’in önde gelen bankalarından biri olan Bank Leumi (LUMI), dijital platformu Pepper Invest aracılığıyla kripto ticareti sunmaya başlayacak. Pepper Invest, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir blockchain firması olan Paxos ile bir ortaklığın ardından Perşembe günü haberi açıkladı.

Rapor, Pepper Invest müşterilerinin kripto para birimlerini en az 50 şekel (15.49 $) karşılığında satın alabileceklerini, tutabileceklerini ve satabileceklerini söyledi. Firma ayrıca, kullanıcıların bir sonraki duyuruya kadar şimdilik yalnızca Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alıp satabileceklerini açıkladı. 

Bank Leumi Le Israel BM, İsrail’de bulunan bir finans kuruluşudur. Hem bankacılık hem de bankacılık dışı işletmeleri içeren yan kuruluşlar aracılığıyla İsrail’de ve uluslararası alanda faaliyet göstermektedir.

Açıklamada bir lansman tarihi verilmedi ve şu anda düzenleyici iznin beklendiği belirtildi.

Leumi, İsrail’in en büyük bankalarından biri ve kripto para birimlerini incelemelerini ve kabul etmelerini sağlamak olumlu yönde büyük bir hareket. 

Kripto piyasası küresel olarak benimsenecek mi ?

Kripto alanı, son birkaç ay içinde birkaç önemli haberler gördü. Dev finansal şirketler ve firmalar şimdiden kripto para ticareti yapmaya başladılar. En büyük yatırım bankalarından ikisi olan  Goldman Sachs ve JP Morgan, müşterilerine şimdiden kripto yatırımları sunuyor.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC, yakın zamanda sanal dünyada şube açacaklarını belirterek The Sandbox ile ortaklık yaptığını duyurdu. 

HSBC, The Sandbox Metaverse dünyasına giriyor

Kripto piyasasına daha fazla kurumsal para akarken, genel anlamda kripto için daha hızlı bir benimsenme görmemiz olasıdır. Birçok şirket, kamunun buna olan talebi her gün arttığından, kripto kabulü için bastırıyor. Giderek daha fazla kullanım durumu ve yatırımcı onlara akın ettiğinden, kripto para birimleri artık göz ardı edilemez. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here