HSBC hisse fiyatı kilit destek seviyesinde, satın alınır mı?

Yatırımcılar yaklaşan sonuçları beklerken HSBC (LON: HSBA) hisse fiyatı baskı altında. Hisse, bu ayın en yüksek seviyesinin yaklaşık %7,7 altında olan 515p’de işlem görüyor. Bu yılın en yüksek noktasından neredeyse %10 düştü, bu da bir düzeltme anlamına geliyor. Yine de HSBC, Lloyds, Barclays ve NatWest gibi diğer bankalardan daha iyisini yaptı.

HSBC kazançları önde

HSBC, 2,9 trilyon doları aşan ve onu dünyanın sekizinci büyük bankası yapan lider bir küresel bankacılık bankasıdır. İngiltere, Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri gibi önemli yerlerde faaliyet gösteren bir şirkettir.

HSBC, Çin pazarına odaklanmasını artırmaya devam ettiği için son birkaç yıldır bir geçiş süreci yaşıyor. Gerçekten de, ana liderlerini Londra’dan Hong Kong’a taşıdı. Aynı zamanda, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere birçok zarar eden ülkeden çıktı.

En önemlisi, HSBC odağını varlık yönetimi bölümüne kaydırdı. UBS ve Credit Suisse gibi Çin’deki diğer dev servet yöneticileriyle rekabet etmeyi umuyor.

HSBC hisse fiyatı, önümüzdeki hafta Pazartesi günü yapılması planlanan yaklaşan kazançlara tepki verecek. İlk çeyrekte, şirketin üç aylık sonuçları yaklaşık 12,5 milyar dolara düştü. CET1 oranı %14,1’e düştü ancak önerilen %12 seviyesinin üzerinde kaldı.

Analistler, HSBC’nin daha yüksek faiz oranlarıyla desteklenen ancak Çin’deki yavaşlamayla dengelenen iyi bir raporu olacağına inanıyor. Cuma günü yaptığı açıklamada, Birleşik Krallık ve Hong Kong’da da faaliyet gösteren Standard Chartered, temel vergi öncesi karının 2. çeyrekte %7 artarak 1,32 milyar dolara yükseldiğini söyledi.

Ayrıca, 500 milyon dolarlık hisse geri alımını ve hissedarlara 5 milyar dolarlık geri ödeme planını duyurdu. Dolayısıyla HSBC’nin de aynısını yapma ihtimali var.

HSBC hisse fiyatı tahmini

Günlük grafik, HSBC hisse fiyatının son birkaç haftadır düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Fiyat şu anda bu kanalın alt tarafında. Hisse senedi de 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların biraz altında hareket etti.

Bu nedenle, bu aşamada HSBC hisse fiyatına ilişkin görünüm nötrdür. Kanalın alt tarafının altındaki bir hareket, satıcıların galip geldiğine işaret edecek ve bu da 500p’nin altına indiğini görecek. Alternatif senaryo, geri döndüğü ve kanalın üst tarafını yaklaşık 560p’de yeniden test ettiği yerdir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz