Helium 200 milyon dolar topladı ve adını Nova Labs olarak değiştirdi

Merkezi olmayan blok zinciri tabanlı bir kablosuz ağ olan Helium Network’ün arkasındaki şirket olan Helium Inc., 200 milyon doları başarıyla toplayarak değerlemesini 1,2 milyar dolara çıkardı.

31 Mart Perşembe günü, Helium Inc. 200 milyon dolarlık D Serisi finansman turunun başarıyla tamamlandığını duyurdu. Şirket şu anda 1,2 milyar dolar değerinde, bu da onu yeni bir Amerikan teknoloji devi yapıyor.

Bu tur, Tiger Global ve Andreessen Horowitz’in sahibi olduğu ünlü a16z fonu tarafından ortaklaşa yönetildi. Bunlara ek olarak Seven Seven Six, Goodyear Ventures, GV (eski adıyla Google Ventures), Liberty Global (Vodafone ve Virgin Media) ve Deutsche Telekom da bulunmaktadır.

Helium Inc. ayrıca bundan böyle Nova Labs olarak bilineceğini duyurdu. Bu yeniden adlandırma girişimi, Helium Ağı merkezi olmayan ağı, dayandığı blok zinciri, Helium (HNT) ve bu projeleri başlatan çekirdek ekip arasındaki karışıklığı hafifletme çabasının bir parçası.

Aynı adı taşıyan blok zincirine dayanan Helium, “halkın ağı” olarak da bilinen merkezi olmayan bir kablosuz ağdır. Çok basit bir şekilde, evlerine tek bir cihaz yerleştiren her kullanıcı, kilometrelerce ağ kapsama alanı sağlayabilir. Karşılığında , ağın yerel kripto para birimi olan HNT’de ödüller alır.

Helium, 2013 yılında Shawn Fanning ve Amir Haleem tarafından ortaklaşa kuruldu ve ilk kablosuz ağı Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları içindi. Bu, 2021’de sadece 14.000 aktif düğümden hızla bugün yarım milyonun üzerine çıktı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here