Helium (HNT) Nedir?

Temmuz 2019 tarihinde düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle bağlantılı bir şekilde iletişim kurmasıyla düğüm ağı adı tanımıyla verilen bir ağ üzerinden veri göndermesine, nesnelerin interneti adı ile tanımlanabilen cihazlar için merkezi olmayan, blok zincir teknolojisi ile çalışan bir ağdır.

Düğümler adı ile tanımlanan bu kavram, kablosuz ağ geçidi ve blok zincir teknolojisi harmanlamasıyla birlikte madencilik yapmaya olanak tanınan cihazın, HOTSPOT’lar şeklinde, bu teknoloji vasıtasıyla meydana gelir.

Bu tanımlamaları yapılan Düğüm ağı; bu platformu kullanan kullanıcılar Helium adı verilen bu kripto para birimi kısaltmasıyla HNT adını alan sanal para, madencilik yoluyla kazanılır ve bu yolla çeşitli ödüllere sahip olunma şansı yakalanabilir.

Mevcut kripto para dünyasındaki yetersizlikleri dikkate alan Helium’un ana hedefi ise; kuruluş yılı olan 2013’ten itibaren meydana gelen mevcut altyapıdaki sorunları saptayarak geleceğe yönelik yazının başında da bahsedildiği üzere IoT yani nesnelerin interneti kavramını hazırlamaktır.

Helium (HNT) Geliştirici Ekibi

2013 yılında mevcut yetersizlikleri iyileştirme mantığıyla kurulan Helium’un kurucuları ise Amir Haleem, Shawn Fanning ve Sean Carey’dir.

Kendi alanlarında benzersiz deneyimleri olan bu üç kurucu ortak, kendi alanlarında ortaya koydukları başarıları, yaptıklarını dikkate alarak da bu platformdaki ön sıralarda yer almasını sağlamıştır.

Kendi aralarında oldukça başarılı bir grafik çizen bu geliştiriciler, bu sanal dünyadaki oluşan Helium platformunun dikkat çekmesini ve popülaritesini artırmasına neden olmuştur.

Oluşturdukları proje ile birlikte metalarla reklamını da yapan bu geliştirici ekip adından söz ettirmeyi fazlasıyla başardı. Daha fazla erişim olanağı sağlamak için finansal teşviklerle birlikte cihaz sahiplerinin dikkatini çekecektir.

Helium (HNT) Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Helium madenciliğini irdeleyecek olursak; bu ağı kullanan kullanıcıların kablosuz ağ geçidi ve madenci mantığındaki varyasyonlarla oluşan HOTSPOT’ları satın alır ve kendi coinlerini meydana getirir. Bu ağın kağşama alanına da bağlı olmak kaydıyla belirli bir düzlem üzerinde hareket eder ve Helium tokeni olarak HNT ortaya çıkar.

Bu platform ağı, bağlantı kalitesine de bağlı olarak değişkenlik gösterebilen, bu platformdaki ağın düğümlerine bağlı olarak ortaya çıkan HoneyBadger BFT protokolü altyapısı mantığıyla çalışır.

Helium (HNT) Nereden Alınır ?

Helium, kripto para birimi kısaltması olarak HNT; Binance, Bilaxy gibi platformlarda listelenir ve güvenilir kripto para birimi piyasalarında yer alır. HNT coin fiyatı biz makalemizi hazırlarken 39 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Sitemizden güncel olarak tüm kripto para birimlerinin fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz