Gulden (NLG) Coin Nedir ?

Gulden, Proof of Work 2.0 (PoW 2) platformunu esas alan bir kripto para birimi çeşididir. İsmini, eski bir Hollanda para birimi olarak kullanılan Gulden’den ilham almıştır. Malcom Macleod vasıtasıyla denetim altında olan muazzam bir geliştirici ekibe sahip oldukları anlaşılıyor. Gulden yaratıcıları, bu kripto para birimini Hollanda diyarı çoğulunda mağaza ve yerleşim birimlerinde oluşan ticaret merkezlerinde ortak bir ödeme kanalı yolu ile kullanım modeline getirmeyi planlıyor.

Gulden (NLG) Tarihçesi

Gulden kripto para birimi ilk olarak, Nisan ayı 2014 senesinde bir Litecoin yapısı ile piyasaya merhaba dedi. Yalnızca 24 saat süre sonra, ABD menşeili bir kripto para birimi olan Bittrex borsasında listelenip yayımlanmaya başladı. Bu kripto para birimi oluşum fikri Rijk Plasman ve Malcolm MacLeod aracılığıyla düşünce olarak ortaya atıldı. Aldığı isim, daha önce var olan ama artık belli bir hükmü kalmamış bir Hollanda para biriminden esinlenmiştir.

Oluşumun ana hedefi, Hollanda’nın hükmü kalkmış ulusa yönelik oluşturulmuş para türünü kripto para birimi şeklinde yeniden topluma kazandırmaktı. Dahası, blok zincir ve kripto para birimi konuları çerçevesinde hemen hemen hiçbir şey duymamış ve bir fikri olmayan insanlara bu teni dünya teknolojisini ve modelini tanıtmayı hedeflediler. Bu tanıtım lansmanını ise, hızlı ve kolay bir biçimde kripto para dünyasına katılım gösterecek insanlara hitaben ulaşılabilir bir şekilde yapacaklar idi.

2015 yılı süresince Gulden, Hollanda’da fazla bir şekilde benimsenip kullanım görmesini amaçlamakta idi. Kripto para birimi, total arzın hemen hemen %10 gibi bir dilim için lansmandan evvel piyasaya sunuldu. Yaratıcı ekip, Gulden kripto para biriminin nihai olarak bu kitleyi gözüne kestirmesi sebebi ile mayınlı oluşum gösteren arzın yüzde dokuzluk bir diliminin Hollanda yurttaşları için tahsis edildiğini savundu. Geride kalan toplam yüzde birlik parça ise platform projesinin gelişimi için bekletildiğini iddia ediyor.

Gulden, Litecoin‘den ayrılan bir eklem durumundaydı, kısacası bir Proof of Work fikir birliği yapısı ve Scrypt hash düzen dizinini kullanıyordu. Proof of Work düzen prensibi, platformun art niyetli bir şekilde kullanılmasının önüne geçmek için servis sağlayıcısı isteyen bir çalışma yönelimi gerektirir. Scrypt, Litecoin yönetiminde başlangıç olarak SHA-256 hash işlevinin konumunu almak için kullanım gösteren bir hash özelliğidir.

Gulden Coin Özellikleri

Gulden kripto para biriminin token sembolü olarak NLG kısaltma sıfatını kullanır. 29 Mart 2014 yılı itibari ile Rijk Plazma öncülüğünde dizayn edilen bu token 150 saniye gibi kısa bir sürede blok meydana getirebilir. İş kanıtı düşünce kabullenmesi yapısını kullanan NLG coin; en üst düzey tedarik miktarı ise 1680000000’dir.

Gulden Coin Avantajlı Yönleri

Gulden, Delta ismi ile seçenek halinde iş gören özgül bir zor, kolay mod dengeleme altyapısını kullanır. Bu eşsiz yapı algoritması, blok zamanlarını Bitcoin blok süreçlerinden kayda değer bir kıstasta azaltır. Dahası BTC’den değişik olarak blok hediyesinin bölünmesine de yer olmamaktadır. Hali hazırda oluşum gösteren hediye, blok birimi üstüne 100 NLG tokeni kadardır.

Gulden proje geliştiricilerinin hedeflediği temel esas, kripto para birimlerini katılımcılar için basit ulaşılabilir duruma getirmektir. Odaklandığı temel esaslar, daha önce hiç kripto para işine girmemiş şahıslar için Gulden tokeni kullanmayı basitleştirmektedir. Bu teknolojinin başlangıç seviyesi azaltılmış olsa da giderek daha fazla insanın kripto para altyapılı teknolojileri kullanmaya başlayacağına dair inançları üst düzeyde idi. Bu, kripto para biriminin genel bakışına ve imajına pozitif bir şekilde hava getirecektir.

Gulden, Hollanda eski para birimi olduğundan ötürü bu ad ile sıfatlandırılan kripto para birimi bu özelliği sayesinde çoğu Hollanda vatandaşına geçmiş anıları hatırlatıyor ve eskiye dayalı özlemden ötürü bu kripto para birimi gittikçe daha da ilgi çekici hale geldi.

Gulden kurucu geliştiricisi Malcom Macleod, Bitcoin’i uzun bir süre izlenim altında tuttu ve bu son derece lider sıfatı ile bilinen kripto para biriminin birkaç tarafının geçtiğimiz bir iki seneden ibaret olması gerektiği gibi gelişemediğini tespit etti. Temel olarak düşük işlem yapılarından anlatılıyordu. Gulden’in kurucu yaratıcıları, whitepaper’larında, bu tarafları iyileştirip kendi platformlarında simüle etmek için saptadıklarını ifade ettiler.

Reel bir topluma hitap eden millet parası olarak, katılımcılarının planlama sıralamalarının hangi ve ne seviyede olduğu, nerede olduğuna karar vermelerine de olanak tanırlar. Bu tutum sayesinde, her daim son katılımcılar ve yaratıcılar için ne ve hangi özelliğin değerli olduğunu verimli haline getiriyor ve öncelikli hale getirebilir. Ana sebepleri, kripto para birimleri mevzusunda teknik yeterliliği bulunmayan bir kişinin rastgele bir problem veya öğrenim yamukluğu meydana gelmeden günlük yapılanmalar için NLG kripto para birimlerini basit bir şekilde kullanım gösterebileceği bir sanal dünya parçası meydana getirmektir.

Gulden (NLG) Kullanım Amaçları Nelerdir ?

Gulden’in geliştirici ekibi, blok zincirleri teknolojisinde olan denetim korumasına kitleniyor. Özünde, bu anda dünyanın en korumalı blok zincir yapılarından birine hakim durumda olduklarını iddia ediyorlar. Bunu söylem haline getirecek kadar kendinden emin durumda kalmalarının temel sebeplerinden biri, platformlarını çoğul olarak daha koruma sağlayan bir güvenlik protokolü haline getiren PoW2 aplikasyonlarıdır.

Koruma ve güvenlik sistemlerinin yanında, kripto para biriminin kullanımı daha basittir ve katılımcıların çok da etkin bir gayret içinde olmadan kendilerine ait paylarını kullanmalarına olanak tanır. Daha devasa kitlelere bütünü ile onaylattırılamasa da ve özümseme meydana gelememiş olsa da Gulden kripto para birimi istediği ve arzuladığı tarzda yol almaktadır. Bu kripto para biriminin benimsenme düzeyi, çoğunlukla kripto para birimleri için Pazar ticaret değerlerinin piyasadaki genel piyasa hareketlenmesine bağımlı durumdadır.

Kullanıcıların Gulden kripto para birimini kullanmalarının temel sebeplerinden biri, seri ve basit bir işlem yapısı oluşturmasıdır. Gulden katılımcılarının hem iOS hem de Android uyumlu teknolojik aletlere entegre bir mobil hesap kurabilmeleri bu kripto para birimi kullanımı daha da basit hale getiriyor. Aplikasyon, katılımcıların sistemi içinde saklı olan Gulden yatırımcılarında ve Bitcoin’in onaylandığı diğer herhangi bir oluşumda Gulden ile servis ve hizmet şartları için ödeme yapabilme fırsatını veriyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here