Grayscale, ilk kez Avrupa borsalarında listelenen bir ETF’yi başlattı

Grayscale, amacı yarının finansmanına yatırım yapmak olan Avrupa pazarı için ilk ETF’sini duyurdu. Böylece blockchain ve kripto para birimleriyle bağlantılı değerleri Coinbase, Silvergate ve hatta Robinhood gibi varlıklarına entegre olacak.

Grayscale ilk ETF’sini Avrupa borsalarına ihraç ediyor

Kripto varlıklarının ünlü kurumsal yöneticisi Grayscale, Avrupa’da ilk kez Borsa Yatırım Fonları (ETF) pazarında piyasaya sürüldüğünü duyurdu:

Söz konusu ETF, Grayscale UCITS ETF’dir ve GFOF koduna da yanıt vererek Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE), Milano’da Borsa Italiana’da ve Frankfurt’ta Xetra’da kote olacaktır.

Şubat ayında şirket, bu ürünü ilk kez New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) Amerika pazarında piyasaya sürdü. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, bu yatırım aracını Atlantik ötesine ihraç etme konusundaki coşkusunu dile getirdi:

“İş genişletmemizin bir parçası olarak Bloomberg ile ortaklaşa bu yılın başlarında ilk ETF’mizi duyurduk. Grayscale ürünlere yönelik kurumsal ve bireysel yatırımcılardan artan küresel taleple birlikte, UCITS direktifi aracılığıyla Avrupa’daki teklifimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz. »

UCITS, “Devredilebilir Menkul Kıymetlerdeki Kolektif Yatırımlar İçin Taahhüt” kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu ETF’ler , Avrupa pazarına uyumlu olmaları için bir dizi kurala tabidir.

Grayscale ve Bloomberg ortalığı

GFOF ETF, Bloomberg Grayscale Finans Geleceği Endeksi’nin performansını tekrarlıyor. Yarının dijital finansının inşasında yer almayı hedefleyen şirketler üzerine spekülasyon yapan bir endekstir. Bu 3 nokta etrafında döner:

  • Brokerler ve fon yöneticileri gibi finansal aktörler;
  • Teknoloji çözüm sağlayıcıları;
  • Ve örneğin kripto para madenciliği gibi dijital varlık altyapı sağlayıcıları.

Grayscale’den yeni fon, Ethereum rakiplerine odaklanıyor

Böylece cüzdan şu anda 21 isimden oluşuyor, aralarında Coinbase kripto para borsası platformunun yanı sıra Jack Dorsey tarafından kurulan daha önce Square olarak bilinen Block, Silvergate ve Robinhood da mevcut.

Bu nedenle Grayscale tarafından önerilen bu çözüm, kripto para piyasasına yatırımın dolaylı bir yoludur. Performans açısından kesinlikle Bitcoin (BTC) satın almak kadar temsili olmayacak, ancak ilk adımı atmak, ekosistemi geleneksel finans yoluyla keşfetmek için ilginç bir yol olmaya devam ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz