Satın Alınabilecek En iyi Robinhood Hisse Senedi

Robinhood ticaret platformunu kullanan yatırımcılar hakkında yayınlanan demografi , daha genç olma eğiliminde olduklarını gösteriyor ve bu da emekliliğe ulaşmadan önce birkaç on yıllarının olduğunu gösteriyor. Bu, yatırım olarak tercih etmeye karar verdikleri hisse senetleri üzerinde bir miktar etkiye sahip olabilir. Robinhood kullanıcıları dahil anlık zenginlik fikri gözlerini kamaştırırken, uzun vadeli bir yatırım stratejisinin ortalama perakende yatırımcınız için ödüllendirici olması daha olasıdır. Bu da bir portföy için seçilecek en iyi hisse senetlerine karar vermede etkili olabilir.

Tüm bunları bir araya getiren popüler Robinhood hissesi Tesla ( NASDAQ:TSLA ), özellikle genç yatırımcılar için akıllı bir yatırım olabilir gibi görünüyor. İşte nedenleri;

Neden Tesla Hissesi Alınmalı ?

Otomobillerin geleceği yadsınamaz bir şekilde elektriğe doğru ilerliyor ve yirmi yıl önce var olmayan bir şirket olan Tesla, gelişmekte olan elektrikli araç (EV) endüstrisinde açık ara önde gidiyor. CEO Elon Musk’ın üretim verimliliğine odaklanması meyvesini veriyor: Tesla, 2020’de %6,3’lük sektör lideri bir işletme marjı açıklarken, EV pazarının endüstrinin %16’sını ele geçirdi.

Şirketin bu ivmeyi koruyabileceğine inanıyorum. Çoğu rakibin aksine Tesla, sıfırdan elektrikli araçlar için tasarlandı, yani içten yanmalı motorlara yönelik fabrikaları elden geçirmek zorunda değil. Karşılaştırıldığında, 2035 yılına kadar tamamen elektrikli olmayı planlayan General Motors’un ( NYSE:GM ) ABD genelinde 122 fabrikası var ve sadece birkaçı EV üretiyor. Bu, şirketin mevcut altyapıyı yeniden donatmak için milyarlarca yatırım yapması gerekeceği anlamına geliyor.

Kısacası Tesla önemli bir maliyet avantajına sahip. Ama bu sadece buzdağının görünen kısmı. 2017 yılında şirket 2170 pil hücresini üretmeye başladı. O sırada Musk, onu “dünyanın en yüksek enerji yoğunluklu ve aynı zamanda en ucuz hücresi” olarak nitelendirdi. Mevcut tahminler, Tesla’nın maliyetini, bir sonraki en yakın rakibi olan General Motors’dan (tahmin ettiniz) %16 daha düşük olan kilovat-saat (kWh) başına 142 $ olarak gösteriyor. Ve geçen Eylül ayında Tesla, yeni bir pil hücresi olan 4680’i piyasaya sürerek eski otomobil üreticilerine bir darbe daha indirdi. Yönetime göre bu yenilik maliyetleri %56 oranında azaltacak, menzili %54 artıracak ve sermaye harcamalarını %69 oranında azaltacak.

Ama yapbozun hala bir parçası daha var. Tesla bir otomobil üreticisinden daha fazlasıdır; bu bir yapay zeka (AI) şirketidir. Bugün, yolda 1 milyondan fazla otopilot donanımlı EV var ve bunların tümü, kendi kendini süren yazılımına güç veren AI modellerine veri besliyor. Ayrıca, şirketin araç içi süper bilgisayarının rakiplerinden yaklaşık altı yıl önde olduğu tahmin ediliyor. Kısacası Tesla, her ikisi de şirkete avantaj sağlayan daha fazla veriye ve daha iyi teknolojiye sahip.

Tüm parçaları bir araya getiren Musk, şirketin önümüzdeki üç yıl içinde tamamen otonom 25.000 dolarlık bir EV piyasaya süreceğine inanıyor. Başka hiçbir otomobil üreticisi buna henüz yaklaşamadı bile.

Tesla’nın Geleceği

Tesla kendi kendini süren bir EV’ye sahip olduğunda, şirket otonom bir sürüş ağı başlatmayı planlıyor. Aslında, yatırım şirketi ARK Invest’in yönetimi, Tesla’nın bunu 2025’e kadar gerçekleştirme şansının %50 olduğuna inandığını söyledi. Bu gerçekleşirse, ARK pazar fırsatını 2030’a kadar 1,2 trilyon dolara koyuyor. Ve açık avantajı göz önüne alındığında, Tesla iyi durumda.

Bundan sonra hikaye bilim kurguya dönüşüyor. Morgan Stanley analisti Adam Jonas kısa süre önce cesur bir tahminde bulundu: Tesla, 2050 yılına kadar bir uçan araba işi kuracak. Ve o zamana kadar Jonas, Tesla’nın adreslenebilir pazarının 9 trilyon dolara ulaşacağına inanıyor. Tabii ki, bu şu anda tamamen spekülasyon. Ancak Tesla açıkça yenilikçi bir şirket ve stilize edilmiş “T” sini otuz yıl içinde uçan bir arabada görmek beni şaşırtmaz.

Tesla kesin bir şey mi? Tabii ki değil. Hisse senedi toplama söz konusu olduğunda hiçbir şey garanti edilemez. Burada sizlerle paylaştığımız bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Amacımız sizleri bu konuda bilgilendirmek, yatırım kısmındaki kararlarınız size aittir. Özellikle son yıllarda genç yatırımcıların Tesla hissesine yönelmesinden dolayı sizleri bu anlamda bilgilendirmek istedik.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz