GooseFX (GOFX) Coin Nedir ?

Merkezi olmayan finans (DeFi) herkesin dilinde ve hem ilgi hem de şüphe uyandırıyor. 2021’in sonunda piyasaya sürülen GooseFX, mevcut pazardaki belirli verimsizliklere yanıt vermek için mümkün olan en eksiksiz işlevleri sunmak isteyen bir DeFi platformudur. Solana’daki (SOL) bu yeni finansta önemli bir oyuncu olmak isteyen GooseFX’in sunduklarına yakından bakalım.

GooseFX (GOFX), Solana’da hepsi bir arada DeFi finans platformu

GooseFX, yazımızda konuşacağımız birçok finansal ürünün ticaretini yapmanıza izin veren oldukça eksiksiz bir platformdur. Her şey Solana blok zinciri ve merkezi olmayan borsa Serum (Serum DEX) üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle platformun ağın avantajlarından, yani hızlı işlemlerden ve ücretlerin ucuzluğundan yararlanmasını sağlar.

Birçok mühendisten oluşan projenin arkasındaki ekip, DeFi’nin geleceğine çok güveniyor. Hedefleri, bir merkezi olmayan finans kullanıcısının ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunarak birkaç yıl içinde bu alanda liderlerden biri olmaktır . Bu nedenle GooseFX tarafından sunulan Solana’da tam bir DeFi deneyimidir.

Bu nedenle, bu yeni platformun özelliği, sunulan finansal ürün ve seçeneklerin sayısında yatmaktadır. Gerçekten de, kripto para ticareti yapmak, geleneksel olarak (spot) ve aynı zamanda bir vadeli işlem sistemi aracılığıyla da mümkündür. Yakında bir kriptodan diğerine hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapmak için bir takas sistemi mevcut olacak.

Apple (AAPL) veya Google (GOOGL) gibi tokenize edilmiş hisselerin ticaretini SPL’ler (Solana token standardı) şeklinde yapabilirsiniz. Özel bir pazar yeri ve bunların sentetik varlıklar biçimindeki türev ürünlerdeki muadilleri aracılığıyla, takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) oluşturmak, satmak veya teklif vermek kolay olacaktır.

Sentetik varlıklar, blok zinciri tabanlı finansal ürünlerin türevleridir. Bunlar, geleneksel türevlere benzer, fark, türev varlığın tokenleştirilmesinin onu dayanak varlığa bağlamasıdır. Bu sayede hisse senetleri ve kripto paralar üzerinde yukarı veya aşağı yönlü spekülasyon yapmak mümkün.

Platformda sentetik bir varlığın kullanılabilmesi için teminat olarak GooseFX’in yerel kripto para birimi olan GOFX’in tahsis edilmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Bir de yield farming sistemi var. Bu farklı kripto varlık havuzlarına para yatırabilecek ve örneğin cazip faiz oranlarında SRM ve GOFX ile ödüllendirileceksiniz.

GooseFX’in NFT pazarı: The Goose Nest

Bu, GooseFX için bir sonraki adımıdır, The Goose Nest adlı takas edilemez token (NFT’ler) pazarının piyasaya sürülmesi. Önümüzdeki birkaç hafta için planlanan bu pazar yeri, Solana’nın içerik oluşturucuların bir NFT’ye basitçe açık artırmaya izin veren protokolü Metaplex’i kullanacak.

The Goose Nest platformunda, içerik oluşturucuların kaydolması ve doğrulanması, kullanıcıların aramalarını koleksiyonlara, özelliklere, yaratıcılara, fiyata ve daha fazlasına göre filtrelemesi mümkün olacak. Ayrıca NFT koleksiyonları için kayıt, listeleme ve listelenen ve listelenmemiş NFT’ler için teklif verme fırsatı da mevcuttur.

Daha sonra 2022’de NFT’ler tarafından garanti edilen krediler vermek mümkün olacak. Platformda bir NFT’yi teminat olarak tahsis ederek, NFT’lerin sahibi, kredi verenleri ve NFT sahiplerini birbirine bağlayan GooseFX sayesinde sermayenin kilidini açabilecektir.

The Goose Nest’in destekleyeceği bir diğer özellik de , diğer ağlardan NFT sahiplerinin Solana blok zinciri tarafından sunulan çok düşük ücretlerden yararlanmasına izin vermek için NFT’ler için çapraz zincir desteğidir.

GooseFX’in bu nedenle DeFi ve NFT için bir kıyaslama platformu olma konusunda iddialı planları var. Başlamak ve Solana blok zincirinin avantajlarından yararlanmak isteyenler için merkezi olmayan finans hizmetleri de mevcuttur.

GooseFX (GOFX) Coin Nasıl Satın Alınır ?

GOFX kripto para birimini yazımızı hazırlarken Gate.io, Mexc, Raydium platformundan satın alabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda farklı borsalarda listelenmeleri olacaktır. Gate.io kripto para borsasını kullanıyorsanız veya Raydium platformunda daha önce al-sat işlemleri yaptıysanız kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here