FTX, Web3’ü Tomorrowland’e getiriyor

FTX platformunun yeni şubesi FTX Europe, 19-26 Mart 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan ünlü Tomorrowland müzik festivalinin “Winter” edisyonuna ortak oluyor.

Alpe d’Huez dağlarında deniz seviyesinden 3.000 metreden daha yüksekte gerçekleşecek olan etkinlik, festival müdavimleri için 1,500 değerli NFT elde edebilmeleri için interaktif bir deneyim sunacak.

Define avına katılmak isteyen festival müdavimlerinden Alpe d’Huez beldesine dağılmış 3 kitap bulmaları istenecek. İlk 750 NFT’ye erişimin kilidini açan şanslılar, festival aşamalarından birine özel erişimden faydalanacak.

Toplamda 6.500 NFT mevcut olacak. Festival boyunca dağıtılacak 1.500’e ek olarak, 5.000’i 26 Mart’ta FTX platformunda sabit 3 SOL veya mevcut fiyatla 225 Euro’dan satışa sunulacak.

OpenSea’nin en iyi 10 NFT koleksiyonu

Ek olarak, FTX ve festival arasındaki bu ortaklık, metaverse’te gerçekleşen olaylara ek olarak gelecekte Web 3.0, NFT’ler ve bir kripto para birimi ödeme sisteminin entegrasyonuna da izin vermelidir.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, “Web 3.0 projelerini, NFT’lerini ve tüm kripto para girişimlerini getirerek gerçekten benzersiz ve büyülü olaylarını dijital alana getirmek için Tomorrowland ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Ayrıca topluluk, erişilebilirlik, şeffaflık ve sürdürülebilirliğin daha iyi bir gelecek için temel itici güçler olduğu inancını paylaşıyoruz.”

Müzik, Metaverse ve Web 3.0

Bu, Tomorrowland için dijital dünyaya ilk giriş değil. Gerçekten de festival, Flanders’taki geleneksel De Schorre alanında yer almak yerine, Covid-19 salgını nedeniyle 2020 yılı boyunca yalnızca çevrimiçi olarak gerçekleştirilmek zorunda kaldı.

FTX kayıt ol

Çeşitli sanatçıların setleri, böylece  genellikle festivalde bulunabilecek sahnelerin tarzını taklit ederek tamamen sanal bir ortamda kopyalandı.

FTX platformu, Amerikan şubesi FTX.US, her yıl en az 200.000 kişiyi bir araya getiren Coachella festivalinin gelecekteki sürümleri için bir ortaklık açıklamıştı. İşbirliği, diğer şeylerin yanı sıra, özel NFT’lerin geçiş şeklinde uygulanmasına izin verecektir.

Aynı zamanda geniş bir NFT koleksiyonuna sahip olan ünlü DJ Steve Aoki tarafından da desteklenen bir sistem. Sanatçı aynı zamanda metaverse ile gerçek dünya arasında yer alan bir ödül sistemi olan “AOK1VERSE”ı da duyurmuştu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here