Fort Worth, ABD’de Bitcoin (BTC) madenciliği yapan ilk şehir oldu

Fort Worth, Texas Kent Konseyi, Bitcoin (BTC) madenciliği yoluyla kripto para birimi ve blok zinciri gelişimini teşvik eden bir kararı onayladı. Böyle bir inisiyatif alan ilk Amerikan şehridir.

ABD’de Bitcoin (BTC) madenciliği yapan ilk şehir

Kripto para birimleri genel nüfus arasında daha popüler hale geldikçe, dünyanın dört bir yanındaki yetkililer yerel ekonomileri için büyük bir potansiyel görmeye başlıyor. Kendilerini yavaş yavaş tüketim kalıplarımıza empoze etmeye çalışan bu yeni aktif maddeleri en iyi şekilde kullanacaklar için bir yarış.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde bir şehir bunu çok iyi anladı. Teksas’ın en büyük beşinci şehri olan Fort Worth, kripto madenciliği yapmak için Bitcoin çılgınlığından yararlanmak istiyor .

26 Nisan’da belediye meclisi, Bitcoin madenciliği yapmak için üç Bitmain AntMiner S9 makinesini kabul etme kararı aldı. Bu makineler, Belediye Binası’ndaki klimalı bir veri merkezinde güvenlik risklerini en aza indirmek için özel bir ağ üzerinde 7/24 çalışacak.

Böylece Fort Worth, belediye meclisi tedbiri onaylamak için oybirliğiyle oy verdikten sonra ABD’de Bitcoin madenciliği yapan ilk şehir oldu.

2.100 dolar değerindeki madencilik makineleri, kripto para birimi endüstrisinde çalışan şirketlerden ve bireylerden oluşan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Texas Blockchain Council tarafından bağışlandı.

Fort Worth belediye başkanı Mattie Parker ve Fort Worth şehri tarafından Texas Blockchain Konseyi ile ortaklaşa başlatılan bu pilot program, yetkililerin devam edip etmeyeceğine karar vermeden önce 6 ay sürecek.

Bu programın tamamlanmasının ardından yetkililer, Fort Worth’ta Bitcoin’in tam bir etki ve fırsat değerlendirmesi yapacaklar. Tatmin edici ise, yetkililer bunu daha verimli makinelerle daha geniş ölçekte uygulamaya devam edecek.

“Kripto dostu” olmak isteyen bir şehir

Fort Worth, “kripto dostu” olma emellerini açıkça gösteriyor. Madencilik makineleri nispeten küçük ve düşük etkiye sahip olsalar da, şehri “ kripto para dostu, endüstriye hoş geldiniz ve bu evrimi yönlendirmeye yardımcı olan sorumlu işletmeler” olarak konumlandırmaya yardımcı olacaklar.

Tesla, Block ve Blockstream, Teksas’ta Bitcoin Madencilik Çiftliğini Başlattı

Bu makinelerin tüm işletme maliyetleri, onlar tarafından çıkarılan BTC miktarı tarafından karşılanacaktır. Şehir , spekülasyon için çıkarılacak bitcoinleri satmayacağına söz veriyor. Onları tutmayı planlıyor.

Şehrin belediye başkanı bir basın açıklamasında, teknoloji ve özellikle kripto para birimi açısından bir referans şehir olma niyetini yineledi:

“Blockchain teknolojisi ve finansal ortamda devrim yaratan kripto para birimi ile Fort Worth’u teknoloji dostu bir şehre dönüştürmek istiyoruz. Bugün, Texas Blockchain Council’in desteği ve ortaklığıyla, bu küçük ölçekli dünyaya büyük bir mesaj gönderirken giriyoruz: Fort Worth geleceğin başladığı yerdir. »

Bu yeni önlemin ekolojik etkisi ile ilgili olarak, çok sınırlı olacaktır. Şehir, madencilik makinelerinin her birinin bir ev tipi elektrikli süpürgeyle aynı miktarda enerji tüketeceğini tahmin ediyor.

Ekonomik liberalizm ve inovasyon konusunda oldukça usta bir eyalet olan Texas, kripto para birimleri dünyası için şimdiden yeni bir El Dorado olarak ortaya çıkıyor. Dünyanın dört bir yanındaki madenciler, kendileri için bu yeni olumlu önlemi memnuniyetle karşılayacaktır. Zaten Ekim 2021’de ABD’li bir senatör, Teksas enerji kaynaklarının Bitcoin için bir fırsat olabileceğine dikkat çekmişti.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here