En iyi Kripto Madenciliği Hisse Senetleri

Kripto para birimleri, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen dijital varlıklarla oynak olmaya devam ediyor.

Bu yıl şimdiye kadar BTC %11, ETH ise %20 düştü. Yatırımcıların kripto paralara erişim elde etmeleri için, dijital paraları doğrudan kripto cüzdanlarında tutmaktan kripto odaklı borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) para yatırmaya kadar giderek artan sayıda yol olsa da, dikkate alınması gereken kripto para madenciliği şirketleri de var.

Bunlar, 24 saat boyunca Bitcoin, Ether ve diğer iş kanıtı dijital varlıkları için madenciliğe adanmış ABD merkezli şirketlerin hisse senetleridir.

Kripto madencilerinin hisseleri de değişken olabilirken, bu şirketler olgunlaşan bir endüstride güçlü bir büyümenin tadını çıkarıyor ve giderek artan sayıda Wall Street analistinin dikkatini çekiyor.

Şuanda en iyi kripto madenciliği hisse senetleri listemiz şu şekilde;

  • Riot Blockchain (NASDAQ:RIOT)
  • Marathon Digital Holdings (NASDAQ:MARA)
  • Core Scientific (NASDAQ:CORZ)

Şimdi bu hisselerin detaylarına bir bakalım.

Riot Blockchain (RIOT)

Castle Rock, Colorado merkezli Riot Blockchain, şu anda bilançosunda 4.884 Bitcoin bulunan dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketlerinden biridir.

Şirket, hızlı bir şekilde büyüyor ve 2021’de yıldan yıla %1,665’lik bir gelir artışı ile 213,2 milyon dolara ulaştığını bildirdi. 2021’de kripto para madenciliği operasyonlarından elde edilen toplam gelir, 2020’de 12 milyon dolardan 1.433 artarak 184,4 milyon dolara ulaştı.

RIOT hissesi, şirketin en son üç aylık sonuçlarını açıklamasının hemen ardından %8 yükseldi. Bununla birlikte, bugüne kadar hisse senedi, 2022’de şimdiye kadar BTC’deki %11’lik düşüşe yakın, hisse başına 20.75 dolar seviyesinde %9 düşüş yaşadı. 

Bununla birlikte, Riot Blockchain muazzam bir hızla büyürken, 2021’in tamamı için 7,9 milyon dolarlık net zarar bildirdiği için kârsız olmaya devam ediyor.

Takip Edilebilecek Metaverse Hisse Senedi Listesi

Yönetim kayıplarla ilgilenmiyor ve büyümesini hızlandırmaya devam ediyor . Riot Blockchain, geçen yıl madencilik operasyonlarını (hashing kapasitesini) %444 artırdığını ve her çeyrekte bilançosuna yüzlerce Bitcoin eklemeye devam ettiğini bildirdi.

Marathon Digital Holdings (MARA)

Merkezi Las Vegas, Nevada’da bulunan Marathon Digital Holdings, en büyük kripto para madencilerinden bir diğeridir. Şirket şu anda rakip Riot Blockchain’in neredeyse iki katı kadar Bitcoin’e (8.956) sahip.

Marathon Digital’in Bitcoin varlıkları, dijital para başına 42,635.00 dolarlık mevcut fiyata göre 380 milyon doların biraz üzerinde değere sahip.

Marathon Digital, 2021’in dördüncü çeyreğinde, 2020’nin aynı dönemine göre %600 artışla 1.098 BTC çıkardı. Marathon Digital’in 2021’in tamamı için elde ettiği toplam gelir, bir önceki yıl gerçekleşen 4.4 milyon dolardan %3.320 artarak 150,5 milyon dolara ulaştı.

Dördüncü çeyrekte hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS), 36 sent olarak, Wall Street’in hisse başına 35 sentlik konsensüs tahmininden biraz daha yüksek geldi.

Marathon Digital, kripto para madenciliği operasyonları açısından ilerlemeye devam ederken, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen dijital varlıkların fiyatları volatil ticaret nedeniyle düştüğü için hisse senedi de baskı altında.

Core Scientific (CORZ)

Kripto para madenciliğinde daha küçük ama yine de önemli bir oyuncu Core Scientific. Merkezi Austin, Teksas’ta bulunan Core Scientific’in hissesi, yatırım bankası BTIG’in kripto madencisini “satın alma” notu ve 18 dolarlık bir fiyat hedefi ile kapsamaya başlamasının ardından yakın zamanda %6 yükseldi ve mevcut hisse fiyatı olan 8.91 dolardan %102 artış gösterdi.

Core Scientific, yalnızca bu yılın Ocak ayında 1.077 Bitcoin çıkardığını bildirdi ve bu da madencide büyük bir büyüme olduğunu gösteriyor.

BTIG, analizinde Core Scientific’in küresel pazar payının önümüzdeki yıllarda %5’e yükselebileceğini tahmin ederek, şirketin şu anda ABD’ye dağılmış yedi kripto para birimi konumuna sahip olduğunu ve iki sitenin yapım aşamasında olduğunu belirtti.

CORZ hissesi piyasaya çıktığından beri %15 düştü, ancak BTIG’nin şirkete ilişkin yükseliş raporunu yayınlamasından bu yana %13 arttı.

Metaverse ile bağlantılı hisse senetleri de son zamanlarda trend olmaya başlıyor. Sitemizde bununla ilgili faydalı bilgileri de bulabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here