EUR/USD paritesi toparlanmayı sürdürüyor

EUR/USD paritesi toparlanmasını hızlandırdı ve şu anda 1.0020 civarında işlem görüyor. Amerikan doları, haftaya güçlü bir temelde başladıktan sonra, hisse senedi piyasalarının kasvetli bir ruh halini yansıtarak kırmızıda kalmasına rağmen daha fazla değer kaybediyor.

Parite, art arda dördüncü gün boyunca çok az değişti ve aşağı yönlü eğimleri koruyan tüm hareketli ortalamalarının altında. Teknik göstergeler negatif seviyelerde kalmaya devam ediyor, ancak daha fazla kazanım önermek yerine devam eden toparlanmayı yansıtarak yavaş yavaş yükseliyor.

4 saatlik grafik, teknik göstergelerin yükselerek orta çizgilerini pozitif bölgeye geçmesiyle artan bir yükseliş momentumu gösteriyor. Aynı zamanda parite, alıcıların gücünü yansıtan uzun bir mum ile 20 SMA’nın üzerine çıktı. Bununla birlikte, daha uzun hareketli ortalamalar, 100 SMA’nın 200 SMA’nın altında kalmasıyla mevcut seviyenin oldukça üzerinde kalıyor.

Dolar, riskten kaçınan bir ortamdan yararlanarak haftaya güçlü bir temelle başladı. EUR/USD paritesi, Wall Street’in açılışı öncesinde toparlansa da 0.9914’e düştü. Hafta sonu boyunca, Jackson Hole Ekonomik Sempozyumu’nda konuşan Avrupalı ​​politikacılar, piyasanın kasvetli havasına rağmen ortak para birimine yardımcı oldular. ECB üyeleri, daha büyük oran artışlarını tartışacaklarını doğrudan belirtmeseler de, daha agresif bir parasal sıkılaştırmaya yönelerek, hisse senedi piyasalarında küresel bir satışı tetiklediler.

Hisse senetleri kırmızıda kalırken, devlet tahvili getirileri kazançlarını koruyor. Makroekonomik verilerle ilgili olarak, AB ilgili rakamları açıklamazken, ABD daha önce -22.6 olan Ağustos Dallas Fed İmalat Bushiness Endeksini açıklayacak.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz