Ethereum yakında 2.000 dolara ulaşabilir mi?

Birkaç gündür kripto para piyasası güzel yükselişler yaşıyor. Başka bir boğa tuzağı hipotezi göz ardı edilemezse, Ethereum yükselişte yoluna devam ediyor. Bu potansiyel kısa vadeli bir hedef mi? Hadi daha yakından bakalım!

Ethereum piyasadan daha iyi performans gösteriyor

Kripto piyasası son haftalarda hareketlense de, Ethereum daha da yüksek getiri sağlıyor. Son FED toplantısına ve riskli piyasalara olan olumlu etkisine ETH, The Merge’in gelişinin ve Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişin giderek daha belirgin hale gelen perspektifini ekliyor.

900 doların altına düştüğünden beri, Ethereum fiyatı neredeyse iki katına çıktı. Sadece son 30 günü düşünürsek, Ethereum fiyatı %60’a yakın kazançlar gösteriyor.

Ana altcoinler arasında Polygon (MATIC) de güzel yükselişler yaşadı, bu süreç boyunca +%80 arttı. Ethereum Classic, Ethereum blok zincirinin çatalı haftada +% 64 ve son 30 günde +% 180 artış yaşadı. Projenin, en büyük 20 piyasa değerini entegre etmesine olanak tanıyan bir ilerleme.

Teknik analizden hangi dersler çıkarılabilir?

Çeşitli göstergeler 1.650 dolar civarında bir direnç seviyesi belirliyordu. O zaman denklem basitti: ETH bu yukarı yönlü direnci kırmayı başarırsa, yükseliş 1.850 dolar eşiğine kadar devam edebilir ve 1.750 ile 1.950 dolar arasında bir konsolidasyon aşaması oluşturabilir.

Şu an için Ethereum fiyatı bu 1.850 dolar eşiğine gelemedi. Dün öğleden sonra başka bir kırılmadan sonra, Coinmarketcap platformu tarafından sağlanan verilere göre ETH 1.800 doların altında kaldı. Önümüzdeki saatlerde, varlığın bu direnci 1.800 doların üzerinde kırmaya çalışacağı söyleniyor.

Bu yazı hazırlanırken, ETH 1.723,56 dolardan işlem görüyor. % 5,06 artan bir kripto pazarında son 24 saatte % 6,59 arttı.

FED, piyasa beklentilerine paralel olarak faiz oranlarını yeniden 75 baz puan artırırken, piyasa tarafından ödüllendirilen her şeyden önce Amerikan merkez bankasının duruşu oldu. Gerçek zamanlı olarak piyasa koşullarına uyum sağlamak isteyen bir duruş. Riskli piyasalar, GAFAM’ın üç aylık sonuçlarının yayınlanmasından da olumlu etkilendi. Bitcoin veya Ethereum gibi dijital varlıklarda yeniden ortaya çıkan cesaret verici sonuçlar.

Ancak Ethereum için 2.000 doların üzerine çıkmak, The Merge gibi blockchain dahili öğelerini de gerektirebilir. 19 Eylül’de yapılması planlanan göç, kripto topluluğunu heyecanlandırıyor. Bundan önce, 11 Ağustos’ta son bir test ağı birleştirme planlanıyor.

Başarılı olursa, 2.000 doların üzerine oluşacak hareketin tetikleyicisi olabilir. Ancak argüman açıkça tersine çevrilebilir. Daha fazla gecikme yaşanması durumunda, piyasa Ethereum’a ciddi şekilde yaptırım uygulayabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz