Ethereum Classic (ETC) Fiyat Tahminleri

Bu hafta başladığında genel olarak altcoinler hareketleniyor, ancak Ethereum Classic (ETC) gerçekten dikkatleri üzerine çekiyor. Daha büyük Ethereum (ETH) projesinin bir çatalı olan ETC, bu sabah piyasadaki diğer coinlerin çoğundan daha hareketli.

ETC tahminlerine dalmadan önce, yatırımcılar Ethereum Classic’in ne olduğunu ve bugün neden hareket halinde olduğunu anlamalıdır.

Ethereum Classic kendisini “orijinal Ethereum” olarak adlandırıyor. Ethereum’dan çok daha küçük olmasına rağmen, ETC, 2015’ten itibaren orijinal Ethereum ağını talep ediyor.

2016 yılında, Ethereum ağındaki bir hack, Ethereum kullanıcılarını bölen kutuplaştırıcı bir teklife yol açtı. Bugünün Ethereum Vakfı olan bir kamp, ​​güvenlik sorununu çözerek bir hard fork yapmak istedi. Başka bir kamp (şimdi Ethereum Classic) her şeyi olduğu gibi tutmak istedi.

Sonuç olarak iki ayrı projemiz var. Ve Ethereum Classic gerçekten de en saf haliyle orijinal Ethereum projesidir; 2015’te Ethereum’un kurucuları tarafından yazılan aynı kodu kullanır. Ayrı projeler olarak ETC ve ETH, birkaç önemli konuda farklılık gösterir.

İkisi arasındaki en dikkate değer fark, Ethereum Classic’in Ethereum Vakfı’nın ETH ağını yönetmedeki rolüne yönelik eleştirisidir. ETC, kendisini “merkezi olmayan Ethereum” olarak adlandırarak toplam topluluk rehberliğini vurgular. Ve projeler gücün merkezileştirilmesinde farklılık gösterse de, daha da farklılaşmak üzereler.

ETC, Ethereum Birleşmesinden Önce Yükseliyor

Ethereum’un yaklaşmakta olan Merge yükseltmesi, yatırımcılar arasında en çok tartışılan kripto olaylarından biridir. Gerçekten de yatırımcılar, yükseltmenin büyük bir ETH fiyat katalizörü olmasını umuyor; sonuçta, ağ tarihindeki en büyük yükseltme olacak. Ve bu yükseltme yaklaştıkça, ETC için büyük bir fırsat sunuyor.

Birleştirme ile Ethereum’da gerçekleşecek en büyük değişikliklerden biri, iş kanıtından hisse kanıtına geçiştir. Bu işlem hızlarını büyük ölçüde artıracak, ancak aynı zamanda ağın enerji tüketimini de büyük ölçüde azaltacaktır. Bunun nedeni, Proof of Work kriptolarının madenciliğe büyük ölçüde bağımlı olması, ancak Proof of Stake kriptolarının ise bağımlı olmamasıdır.

ApeCoin (APE) Fiyat Tahminleri ve Yorum

Ethereum Classic, kripto madencilerini mahkemeye vermek için Birleştirme öncesinde bir fırsat alıyor. Ağ , bu yaz Birleşme gerçekleştiğinde gelir akışlarını kaybedecek olan “haklarından mahrum bırakılmış” ETH madencilerine bir mektup yazdı. Proje, bu madencileri kollarını açarak karşılıyor ve şimdiden büyük başarı elde ediyor. Son yedi gün içinde ETC, 2021’in 2. çeyreğinden bu yana en büyük kazancı olan %50’nin üzerinde arttı. İşlem hacmi de yükselmeye devam ediyor. Yaklaşık 3 milyar dolarlık ETC bugün el değiştiriyor.

Uzmanlardan Ethereum Classic Fiyat Tahminleri ve Yorum

Bazı Ethereum Classic fiyat tahminlerine bir göz atalım ve analistlerin ne düşündüğünü görelim:

  • CoinPriceForecast’in ETC için büyük umutları var ; outlet, mevcut 39.34 dolarlık fiyatından 2022’nin sonunda 53.73 dolara çıkacağını düşünüyor.
  • Benzer şekilde,  ETC’nin yıl sonuna kadar 52,92 dolara ulaşmasını bekleyen DigitalCoinPrice yükseliş eğiliminde.
  • WalletInvestor’ın  12 aylık tahmini, ETC’nin Mart 2023’e kadar 65,95 dolara ulaşacağını gösteriyor.
  • Gov Capital, kendi 12 aylık tahmininde de yükselişe geçiyor ve önümüzdeki yıl bu zamanlarda kripto para için 55,59 dolarlık fiyat öngörüyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here