Ethereum Ropsten Testnet Birleştirmesi Başarıyla Tamamlandı

Ethereum geliştiricileri, Ethereum’un Ropsten test ağında Birleştirmeyi başarıyla etkinleştirdi. Etkinlik bugün 8 Haziran’da gerçekleşti ve Merge of Ropsten’in iş kanıtı zinciri ile hisse kanıtı İşaret Zinciri’ni içeriyordu.

Ethereum’un Ropsten’de Birleşmesinden Sonra Sırada Ne Var?

Ethereum’un Ropsten test ağında başarılı bir birleşme, iş kanıtından hisse kanıtına geçişin sonunda ana ağda gerçekleşeceğinin ilk somut işaretidir.

Ancak, Birleştirme, Mainnet aktivasyonundan önce iki test ağında (Goerli ve Sepolia) daha etkinleştirilecektir. Rinkeby ve Kovan’ın diğer test ağları olduğu gibi tutulabilir veya topluluk tarafından ayrı olarak yükseltilebilir. Ancak son ikisi artık istemci geliştiriciler tarafından izlenmeyecektir.

Ethereum geliştiricileri ayrıca, birleştirmenin önceki yükseltmelerden iki şekilde önemli ölçüde farklı olduğuna dikkat çekti. Başlangıç ​​olarak, “düğüm operatörlerinin hem fikir birliği hem de yürütme katmanı istemcilerini ikisinden birini değil, birlikte güncellemeleri gerekir.” İkinci olarak, “yükseltme iki aşamada etkinleştirilir: ilki İşaret Zincirinde bir slot yüksekliğinde ve ikincisi yürütme katmanında bir ‘Toplam Zorluk’ değerine ulaşıldığında.”

Ethereum Ropsten Testnet Fiyatı Nasıl Etkiler?

Fiyat hareketiyle ilgili olarak, Ethereum’un hisse kanıtı Beacon zincirinin Ropsten Testnet ile başarılı Merge’si, kripto pazarlarında ETH coin fiyatı üzerinde gözle görülür bir etki yaratmadı. Ropsten’de Birleşmeden önce, Ethereum yaklaşık 1.800 dolardan işlem görüyordu ve birleşme sonrasında bu destek bölgesinde işlem görmeye devam etti.

Ayrıca günlük MACD ve işlem hacminden de, Ethereum’a alım ilgisinin Haziran ayında düşük olmaya devam ettiği gözlemlenebilir. Ek olarak, günlük RSI ve MFI, Ethereum için UST’nin çöküşü nedeniyle Mayıs ayı başındaki 1.703 dolar seviyesine kısa vadeli bir düşüşe işaret ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz