Ethereum Kintsugi Testnet Başlatıldı

Ethereum blok zincirinin Kintsugi Testnet’i resmi olarak başlatıldı ve Ethereum ana ağı ile işaret zincirini 2022’nin ikinci çeyreğine kadar birleştirmeye ayarlandı. Yeni çıkan Kintsugi Testnet, Ethereum’un yol haritasındaki en son gelişmedir.

Ethereum Arrow Glacier güncellemesi 8 Aralık’ta gerçekleşmişti. Ethereum blok zincirindeki en yeni gelişmenin detaylarına bir bakalım.

Ethereum Kintsugi Testnet Nedir ?

Kintsugi Testnet’in amacı, Ethereum’un ana ağını ve işaret zincirini birleştirerek daha verimli ve ölçeklenebilir bir blok zinciri oluşturmaktır. Test ağı ayrıca, Ethereum’un kanıta tam geçişini gerçekleştirmeye yardımcı olmak için 2017 yılında Vitalik Buterin ve Virgil Griffith tarafından oluşturulan bir konsensüs protokolü olan Sharding ve Casper FFG (Friendly Finality Ghost) gibi Ethereum protokolündeki güncellemeleri de içerecek.

Kintsugi Testnet şu anda beta sürümündedir ve geliştiricilerin bunu test etmeleri ve geri bildirimde bulunmaları önerilir. Testnet, 2022’nin ikinci çeyreğinde resmi olarak piyasaya sürülecek. Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, lansmanı Twitter üzerinden duyurdu;

Beiko’ya göre, Ethereum’un müşteri ekipleri uygulamada çok çalışıyor ve devnet testleri aracılığıyla birleştirme özellikleri için mevcut sürümleri kontrol ediyor.

Kintsugi açılış sayfası Kintsugi şebeke ile etkileşim için artık kullanılabilir. İlgilenen test kullanıcıları ağ ayarları, bir blok gezgini ve bir JSON-RPC uç noktası bulabilecekler. Site ayrıca desteklenen fikir birliği ve yürütme katmanı istemci kombinasyonlarını yansıtmak için güncellenmiş belgeler sağlar.

Ethereum Kintsugi Testnet Amacı Nedir ?

2022’nin ikinci çeyreğine kadar birleştiğinde, Ethereum 2.0, yeni hisse kanıtı konsensüs mekanizmasında daha iyi ölçeklenebilirlik ve daha düşük işlem ücretleri sağlayacak. Consensys tarafından yayınlanan son verilere göre, şimdiye kadar kurumlar tarafından Ethereum 2.0 için 8,4 milyon doların üzerinde ETH stake edildi ve en az %5,2 kayıtlı APY (yıllık yüzde getirisi) elde edildi.

Piyasalar

Son Yazılar

Önceki İçerikOns Altın Fiyat Tahmini
Sonraki İçerikBitTorrent (BTT) Nedir ?

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz