Ethereum fiyatı 15 ayın en düşük seviyesine ulaştı!

Ethereum fiyatı yaklaşık %8’lik bir düşüş kaydetti ve böylece 15 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum, Ropsten ağındaki ilk birleşme testlerinden hemen sonra 1.600 doların altına düştü. Bu testlerin bu yaz için planlanan The Merge güncellemesinden önce gerekli olduğunu unutmayın. Daha da kötüsü, bu yazı itibariyle Ethereum fiyatı 1.267 dolara kadar düştü, daha ne kadar düşecek?

Devam eden düşüş trendi

Ethereum ve Bitcoin’in yüksek oynaklığı ile yönlendirilen kripto para piyasası, son zamanlarda kötü bir dönem geçirdi. Fiyat artışlarının beklenenden çok daha yüksek olduğunu gösteren bir enflasyon raporunun ardından Cuma günü borsalar da düştü.

Ethereum Ropsten Testnet Birleştirmesi Başarıyla Tamamlandı

Bitcoin yılın başından bu yana değerinin %36’sını kaybederken, Ethereum %51’den fazlasını kaybetti. Analistler, bunun ağın iş kanıtından hisse kanıtına geçiş beklentisinden kaynaklanabileceğini söylüyor. Bir hatırlatma olarak, The Merge, Ethereum’daki işlemleri iyileştirmeyi mümkün kılar, ancak her şeyden önce onları daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getirir.

Ethereum için artan oynaklık

Geçen Aralık ayında Ethereum 4.100 doların üzerine çıktı ve sonraki süreçte 2.100 ile 4.000 dolar arasında seyretti. Ocak ayında, kripto para birimi 2.200 doların altına düştü ve bu hafta varlığın fiyatı 1.600 dolar ile 2.000 dolar arasında olduğu için model kendini tekrar ediyor.

10 Kasım’da 4.850 doları aştığında yeni bir rekora imza atan varlık için 2021 yılının sonunun oldukça olumlu geçtiğini hatırlayın. Artış eğilimi Aralık ayı başına kadar sürdü ve ay sonunda tekrar düştü. Ethereum, Ocak 2022’de 1.000 doların üzerine çıkmadan önce yılı başlangıç ​​seviyesinin üzerinde bitirdi.

Mevcut durumda bile uzmanlar iyimser kalıyor çünkü tahminlerine göre Ethereum fiyatı bu yıl potansiyel olarak 12.000 dolara ulaşabilir veya hatta aşabilir. Bu hala mümkün mü? Bu teyit edilmeyi bekliyor.

Yatırımcılar ne yapmalı?

Herhangi bir uzun vadeli yatırımda olduğu gibi, uzmanlar iniş ve çıkışları görmezden gelmenizi tavsiye ediyor. Gerçekten de, son fiyat hareketleri hiçbir şekilde Ethereum’un oynaklığının tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmiyor.

Kriptoda Ayı Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılır?

Yatırımcılar, kriptoların bileşik ve üstel büyüme görmeye devam edip etmeyeceğini merak etmeli. Tabii ki, bu sektörde hiçbir şey kesin değil ve bir kripto para biriminin değerinin artacağını veya düşeceğini garanti etmek kesinlikle imkansız.

Ancak uzmanlar, varlık portföyünüzün %5’inden fazlasını asla kripto para birimlerine yatırmamanızı tavsiye ediyor. Aslında bu, örneğin yüksek faizli borcun geri ödenmesi veya emeklilik tasarrufları gibi diğer finansal hedeflere ulaşmanın önünde bir engel olabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz