Elon Musk Twitter’da hisse aldı, hisseler %25 arttı

Twitter (NYSE: TWTR), Elon Musk’ın sosyal medya şirketinde ~%9.2’lik pasif hisse aldığını açıkladıktan sonra sabah saatlerinde büyük bir yükseliş hareketi gerçekleştirdi.

Musk’ın Twitter’daki hissesi pasif bir yatırım olarak kabul ediliyor, bu da Musk’ın hisse alım satımını en aza indirmeye çalışan uzun vadeli bir yatırımcı olduğu anlamına geliyor.

Ancak son haftalarda Musk, Twitter’da ifade özgürlüğü ve temel ilkelerine bağlı kalmamanın demokrasiyi baltalayıp zedelemeyeceği konusunda sorular yöneltti. Ayrıca rakip bir sosyal medya ağı kurmayı da düşündü ve endüstri analistleri, Elon Musk’ın uzun süre kenarda kalıp kalmayacağı konusunda şüpheci.

Twitter’ın hisseleri Pazartesi günü açılış zilinden önce %25 arttı.

Musk, Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisine, rakip bir sosyal medya platformu yaratmayı ” ciddi bir şekilde düşündüğünü” ve Twitter kullanımı konusunda mali düzenleyicilerle defalarca çatıştığını söyledi.

En iyi Kripto Madenciliği Hisse Senetleri

Geçen ayın başlarında Musk, federal bir yargıçtan menkul kıymetler düzenleyicilerinden gelen bir mahkeme celbini iptal etmesini ve Musk’ın Twitter’daki gönderilerini önceden onaylaması gereken bir 2018 mahkeme anlaşmasını iptal etmesini istedi. ABD menkul kıymetler düzenleyicileri , Tesla ve Musk’ı tweet’leri hakkında mahkeme celbi için yasal yetkileri olduğunu ve Musk’ın tweet’lerinin önceden onaylanmış olduğu 2018 mahkeme anlaşmasını reddetme hamlesinin geçerli olmadığını söyledi.

Musk’ın Twitter hisselerindeki payıyla ilgili açıklaması, Tesla Inc.’in ilk çeyrek teslimat rakamlarını yayınlamasından iki gün sonra geldi . Şirket bu dönemde 310.000 araç teslim ederken, rakam beklentilerin biraz altında kaldı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here