El Salvador, Binance’den Yardım istiyor

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, El Salvador’u ziyaret ediyor. Nayib Bukele hükümeti, Salvador topraklarında Bitcoin’in (BTC) benimsenmesini hızlandırmak için platformdan yardım istedi. Ancak ülkenin cumhurbaşkanı, Zhao ile yaptığı borsaların Bitcoin tahvillerinin ihracını ilgilendirmeyeceğini garanti ediyor.

El Salvador, önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance’den destek talep ediyor. Ülkenin ABD büyükelçisi Milena Mayorga, Salvador hükümetinin kısa süre önce borsanın kurucusu Changpeng Zhao ile temas kurduğunu söyledi.

Büyükelçiye göre El Salvador, Binance’in kendi topraklarında Bitcoin’in (BTC) benimsenmesi için yardımını istedi. Kayıt için, ülke Eylül 2021’de kripto para birimini ikinci yasal ihale olarak kabul etti. O zamandan beri hükümet, halkı Bitcoin’e dönmeye ikna etmek için girişimleri çoğalttı. Nayib Bukele’nin yönetimi, Chivo Cüzdanını kuran herkese 30 Dolar Bitcoin teklif etti. Kripto para biriminde ödeme yapan kişilere yakıt fiyatında da indirim teklif edildi.

Büyükelçi tarafından Twitter’da paylaşılan birkaç videonun gösterdiği gibi, Changpeng Zhao kısa süre önce hükümetle görüşmek üzere El Salvador’a geldi. Binance lideri, 24 Mart 2022 Perşembe günü Nayib Bukele ile görüşmeyi planladı.

Binance, Bahreyn’de lisans alarak Arap Yarımadası’na demir attı

Bir basın toplantısı sırasında Milena Mayorga, Binance CEO’sunun El Salvador’daki varlığını memnuniyetle karşıladı ve Infobae dahil olmak üzere birçok yerel medyayı bildirdi. Ona göre, Changpeng Zhao , ülkenin bitcoin rezervi tarafından desteklenen tahviller de dahil olmak üzere “aradığımız tüm ekonomik özgürlük için tam destek” sağlıyor.

Nayib Bukele, Binance’den Bitcoin tahvilleri için yardım istediğini yalanladı

Büyükelçinin basın toplantısından kısa bir süre sonra Nayib Bukele, Binance Kurucusu’nun ziyaretinin amacına açıklık getirdi. El Salvador Başkanı, Twitter hesabında Changpeng Zhao’nun gelişinin Bitcoin tahvillerinin ihracı ile hiçbir ilgisi olmadığını garanti ediyor.

Tahvillerin Binance’in desteğiyle ihraç edilmeyeceği açıklığa kavuştu. Daha önce açıklandığı gibi hükümet , projeyi yürütmek için profesyonel tüccarlara adanmış bir kripto para birimi değişim platformu olan Bitfinex’e yönelecek.

Nayib Bukele’ye göre, tahvillerin piyasaya sürülmesi, hükümeti tarafından öncelikli olarak görülen bir konu olan emeklilik reformu nedeniyle ertelendi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here