Binance Kripto Kredileri Nedir ?

Binance’deki kripto para ödünç verme özelliği, kullanıcıların kriptolarını teminat olarak sağlarken istedikleri kripto para biriminde hızlı bir şekilde kredi almalarını sağlar. Bu özellik, hem ödünç almak hem de teminat olarak kullanmak için çok çeşitli kripto varlıklarını destekler.

Daha da önemlisi, USD Coin, Tether ve Dai gibi sabit paralar da destekleniyor ve bu da çok fazla esneklik sağlıyor. Binance’in ödünç verme özelliğinden ödünç aldığınız kriptoyu kullanmak sizin elinizde. Binance’de takas edebilir, hatta borsadan çekebilirsiniz.

Kripto kredileri nelerdir ?

Binance’in kripto kredilerinin sunduğu özelliklere gelmeden önce, kripto kredileri konusunu daha geniş bir şekilde hızlıca inceleyelim. Temel olarak, kripto para kredileri geleneksel kredilere benzer şekilde çalışır. Borç verenler, faiz ödemeleri karşılığında belirli bir süre için fon sağlar. Geleneksel kredilerin aksine, kripto kredileri söz konusu olduğunda genellikle kredi puanı diye bir şey yoktur. Bunun yerine, kripto para biriminizi teminat olarak verir ve ona karşı borç alırsınız. 

Kripto para birimlerinin oynaklığı nedeniyle, kripto kredileri genellikle daha kısa vadelere sahiptir ve daha kısa zaman dilimlerinde (yani aylık yerine günlük veya hatta saatlik) faiz toplar. 

Kripto kredileri neden faydalıdır ?

Kripto kredileri, kripto para sahiplerinin kısa vadeli likiditeye hızla erişmesinin bir yoludur. Kripto para piyasasının oynaklığı göz önüne alındığında, piyasada ortaya çıkan fırsatlardan yararlanmak için neredeyse anında kredi çekme yeteneğine sahip olmak çok yardımcı olabilir.

Kripto kredileri, ek sermayeye hızlı bir şekilde erişmek isteyen ancak kripto para birimini satmak istemeyen uzun vadeli kripto yatırımcıları için de faydalı olabilir.

Bitcoin Almak için En Güvenilir 5 Kripto Para Borsası

Alternatif olarak, borçlular teminat olarak standart bir kripto varlığı sağlayabilir ve bir sabit para şeklinde bir kredi alabilir. Örneğin, BTC’yi teminat olarak verebilir ve Bitcoin’de uzun süre devam etmenin bir yolu olarak daha fazla BTC satın almak için USDT ödünç alabilirsiniz.

Binance kripto kredilerinin benzersiz özellikleri

Binance’in en güçlü özelliklerinden biri, borsada listelenen farklı kripto para birimlerinin miktarıdır. Bu aynı zamanda Binance’in kripto kredileri özelliğine de yansıyor, şu anda kullanıcılar 60’tan fazla farklı kripto para birimi ödünç alabilir ve teminat olarak 25’ten fazla farklı madeni para desteklenir. Platform, çoğu durumda günde %0.025 ila %0.040 arasında değişen kripto kredilerine nispeten düşük faiz uyguluyor.

Kullanıcılar, borsa tarafından desteklenen en uzun kredi vadesi 180 gün olduğu için Binance kripto kredilerinin uzun vadeli krediler için tasarlanmadığını bilmelidir. 

Belirli teminat türleri için Binance, “Kredi Staking” adı verilen özel bir özellik sunar. Bu gibi durumlarda, teminatlı kripto para, ödünç alanın ödemesi gereken faiz miktarını dengeleyen bahis gelirleriyle birlikte stake edilir. Aşağıdaki simge size hangi kripto para birimlerinin Loan Staking için uygun olduğunu söyleyecektir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz